Rokio

Víte, že žralok, velryba, ani delfín nejsou ryby?

  • Žralok je paryba.
  • Velryba je savec.
  • Delfín je také savec.

Odpovědi
Drap

Víme. To se učí na ZŠ

zjentek

Co ty se učíš a víš, jsem já dávno zapomněl. 🤷‍♂️

Dochy

Rozdíl mezi rybama a parybama už jsem víceméně zapomněl.
S velrybama a delfínama je to jasné. Alespoň pro mně.

EKSOT123

Vono by se toho s ploutvemi našlo víc – mořské krávy, tuleni, mroži, lachtani,…
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mo%C5%99sk%C3%BD_sa­vec
Maturant by měl vědět: Kytovci jsou sudokopytníci příbuzní s hrochem.
(Hastrmani se zdá, že jsou oproti mořským pannám evolučně nepříliš vyvinutá větev sladkovodních savců, nemají ploutve. Oproti tomu mořské panny zřejmě prošly bouřlivým evolučním vývojem, kdy se podle dostupných informací patrně vyvinuly z létajících harpyjí s křídly a pařáty.)