briketka10

Víte, že se dnes mění letní čas ? nezapomeňte..

http://magazin­.ceskenoviny.cz/zpra­vy/evropa-zavadi-letni-cas-na-hodinach-se-noc-na-nedeli-zkrati/772599
Doplňuji:
ano otázku jsem zformulovala nesprávně, původně jsem chtěla napsat, nezapomeňte si přesunout ručičky o hodinu dopředu, jak radí v odkazu, ale nechtěla jsem se opakovat..

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Čas není možné měnit, můžeme tak akorát posouvat ručičky na hodinách.
O této změně ví kdekdo, ale pokud chceš dnes měnit letní čas, nepochodíš. Platí tzv. zimní. Ten se bude na letní teprve měnit zítra. Ručičky se ve 3 hodiny přesunou na 2. hodinu.
Takový nesmysl nelze zapomenout.
Doplňuji:
Omlouvám se za přehozené číslice.

Další odpovědi
anonym

briketko, zase ta žensky emotivní a ukvapená nepřesnost.
Mělas napsat buď dnes v noci, nebo zítra a nemění se letní čas, ale středoevropský (teprve na budoucí letní).
Sice lze dovodit původně dobrý záměr, jenže právě tyto formulace měl na mysli provozovatel, když uvedl do pravidel – Nepoškozujte uživatele chybnými a nesprávnými radami.
P.S. Sice to téměř všichni vědí, ale možná existuje pár nevědomých, ovšem ty to spíš zmate, aby tomu tak nebylo, musela bys týž text vložit až po půlnoci, ale to už by to skoro nikdo nečetl.
(Tak a teď můžeš klíďo v tom pochybném referendu od Pina napsat, že ti vadí, že děláš chyby a ke všemu – ta troufalost -, že si někdo dovoluje tě na to upozornit!)

anonym

víme,co ser dá dělat…:D

Makina

Pozor na pojmy letní a zimní čas…ano letní čas existuje, ale pojem zimní čas je výmysl lidí..jedná se totiž o čas středoevropský (středoevropský = u lidí zimní)

anonym

Pouze připomínka pro Deli – ta úprava, kterou budeme provádět, posune hodinovou ručičku dopředu, takže kvůli této změně si nepřispíme, ale přesně naopak, o hodinu budeme mít spánek kratší. (Tedy v případě, že budete chtít vstávat ve stejný čas jako obyčejně. Aby tomu tak nebylo musela byste dokázat spát rychleji. A to si myslím, že nejde.)
Doplňuji:
To bylo hezké, Deli. Proč Vám to nikdo nenapsal dřív?
Já tento týden měla veselo kvůli vnučce, taky bych to potřebovala dospat. Ty malé holky naše potřeby vůbec nerespektují.

Deli

Jejda, briketko, díky za připomenutí. Přispíme si 🙂
Nesmím to ale zapomenout říct naší malé, dnes vstávala v 6:10, to bylo tedy sobotní ráno ☹

mosoj

Nevím. Děkuji za upozornění, které jsem pochopil i přes všechny rádoby nedostatky.
Já žádné nevidím, alespoň v rovině v jaké byla položena otázka!

Petra09

No zase jak u blbu.Nevim proc tohle zasrany posouvani uz nekdo nezrusi! Je to uplne k nicemu!

IK

Briketko děkuji,
skvělé načasování a ten odkaz je super, vždycky nad tím bádám a líp už to vypodobnit nemohli 🙂

terry

ocko – nepřispíte si. Naopak. Ve 2 hod se hodiny posunou na 3 .

terry

Oprava – omluva – deli 🙂

briketka10

Dr.Axl myslím, že jsem nikoho nepoškodila a v kodexu je uvedeno, vkládejte odkazy jestli můžete..
nikoho jsem v omyl neuvedla a letní čas se mění a nevím proč bych tuto zprávu měla vkládat po půlnoci, vždyť každý si hodinky mění ten den předtím než se čas mění jako každý rok..

anonym

  1. Uvedlas v omyl, že se mění letní čas a dnes, ani jedno není pravda.
  2. Napsal jsem, že aby tvé časové určení bylo pravdivé, pak bys to musela vložit leda po půlnoci. Tj. podmiňovací způsob, jen navazující na tu původní nepřesnost.

Překrucováním nic nezměníš na svém pochybení.
A když už chceš operovat kodexem, schválně si přečti onu pasáž, která se této otázky výslovně týká:
Pokládejte jasné otázky
Pokládejte svoje otázky přesně, ale buďte i dostatečně popisní, aby ostatní pochopili na co se ptáte. Správná gramatika a psaní bez překlepů pomohou lidem najít vaše otázky. Pokud uživatelé pochopí na co se přesně ptáte, tak obdržíte kvalitnější odpovědi.

briketka10

Deli dám ti paleček, ale jen za to, že mi děkuješ, ale moc se neprospíte ahoj :DD
po obědě to musíte dohnat :DD