Kelt

Víte, že nám v noci ukradnou jednu hodinu?

Tak zítra nám ukradnou jednu hodinu a v říjnu ji zase vrátí. Takže kdy s tímto přestanou, už to bylo odsouhlaseno a jaký bude pak platit čas? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Alesh

Je vidět, jak to není téma. V předešlých letech se to vždy hlavně na jaře (proč asi?) řešilo tam a zpátky a najednou je tu ta chřipka a skoro o změně času nikde nenajdeš článek.

Další odpovědi
marci1

„V médiích se už několikrát objevila informace, že v roce 2021 přestaneme přetáčet hodiny ručiček. Evropská komise se s odkazem na názor veřejnosti rozhodla zrušit střídání času. Aktuální termín je rok 2021. Směrnici schválil europarlament, ale další jednání neprobíhají. Není tak vůbec jisté, kdy a jestli vůbec střídání skončí, popisuje v rozhovoru pro Radiožurnál Petra Holubičková z ministerstva dopravy, která má tuto problematiku na starosti“. 🙂
Rozhovor (z října 2019) v odkazu: https://www.i­rozhlas.cz/zpra­vy-domov/zmena-casu-ministerstvo-dopravy-petra-holubickova_191026181­0_vtk

aliendrone

Já nevím k čemu je dobré Slunce na obloze PŘED čtvrtou hodinou ráno a tma již krátce po osmé večerní. Člověk by rád něco udělal, ale NENÍ NA TO VIDĚT po západu Slunce! Zato jasno a Slunce na obloze, když naprostá většina lidí spí je ZAJISTÉ moc důležité. Ta „ukradená“ hodina se přeci VRÁTÍ na 100%, tak co je v tom za problém? A i když jsem už viděl pakouše, který si stěžoval i na to, že se mohl o hodinu déle válet, tak to není zrovna reprezentativní vzorek (stěžuje si na VŠECHNO). ;) :D

Jojo, věci kolem baráku, auta a vůbec se dělají MOC dobře za svitu baterky. ;) :D

Edison

Protože to téma je jen politický… Nemá reálný základ vůbec v ničom. Neumím si představit v létě standardní čas a v zimě letní… Pěkná kravina obojí.

led

Tušila som zradu pri pohľade na hodinky a na ich doterajší nesúlad s výškou Slnka nad obzorom v zimnom období. Tak už je to tu zase! Koľko ešte budeme trpieť týmto rozporom myšlienky od skutočnosti? Teším sa na čas, keď konečne budú fungovať moje slnečné hodiny po celý rok, tak ako majú, aj v súlade so zákonom.

Ametyst

Vím a jako vždycky mě to rozčiluje.

Kepler

Podle mně je střídání času naprostá peechovina. Původně to bylo myšleno tak, jako že bychom začali později svítit, i když bychom ráno museli svítit dřív. Dnes už to nemá žádné opodstatnění, když máme ty LEDky. Zatím nic vedoucího k návratu k přirozeného času, ani pro jeho zachování, odsouhlaseno nebylo. EU to nechala na členských státech a já doufám, že ten SELČ u nás už v příštím roce platit nebude.

Drap

EU to řeší už třetí rok. Předtím ještě několik let o tom mluvili. Takže podle ostatních věcí odhaduji, že tato šaškárna bude trvat ještě rok, možná dva.

elkon

Je to dobře.Mě to vyhovuje.Nedělám z toho vědu.

Roman71

Vím no.. moc mne to sice nepotěší, ale co se dá dělat?
Nechat na stálo astronomicky správný zimní čas je asi větší zátěž pro ekonomiku než dvakrát do roka nesmyslně „šíbovat“ s časem. Tohle mi hlava nebere, pravděpodobně proto, že nemám místo mozku peněženku 😉

Edison

Led, rozpor je, když svítí slunce a je pět hodin ráno. To je rozpor, který by trval a prohluboval se půl roku.

Edison

Keplere, ono to opodstatnění má. To se pořád říká, jak by se mělo kvalitně spát. Že moc svítíme… Kvalitní spánek je závislý na tmě… A pak budem nakonec spát sice do šesti, ale světlo budem mít… od ČTYŘ!! Tomu se říká logika… Už teď s tím světlem ráno mám problém. Ještě, že se to posune na letní…

Kepler

To je blbost. Když chci mít tmu, tak ji mám kdykoliv a kdekoliv. Normálnímu člověku stačí i obyčejné žaluzie.

Edison

Takhle to nefunguje, čéče… Oni biologové by ti to vysvětlili.

https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/110549780­64-fokus-vaclava-moravce/219411030­530010/

Edison

Pro kvalitní spánek totiž vůbec není důležitý čas, ale tma. Až to uvidíš zjistíš, že žaluzie fakt nestačí. Navíc… víš, že lidský biologický den je v průměru o dvanáct minut delší? Tak si spočítej, za jak dlouho bychom měli mít den a noc obrácený… A kolikrát je to do roka… Proti tomu jsou dvě změny času úplný nic… Z toho se za dva dny až týden normální člověk bez problémů vyhrabe. Ale se světlem, když má být tma neuděláš prostě nic. Hele.. já byl dva roky na severu. Zašíl jsem čtyři slunovraty… Je to fakt síla, když chlastáš do tmy a najednou zjistíš, že za dvě hodiny musíš do práce… 😁 A v zimě… když se rozední, tak si dáš tak oběd a zase se začíná stmívat… Zaplať bůh za letní čas v létě a standardní v zimě! Ještě ti povím, proč ne letní v zimě: Protože je fak vo nervy jít ve tři z práce a než dojedeš dom tak je tma… Všechno mám vyzkoušený.

Kepler

Proto s biology a jejich rytmy problém nemám. Prostě ty jejich teorie neberu na vědomí.

Edison

Já nejsem biolog a mám s tím velký zkušenosti… Neměnit čas je fakt nesmysl.