kocickaaa

Vite v jakych barvach se znaci turisticke trasy podle narocnosti?cervena zelena…

Nejlepší odpověď
chudst

červená: základní značka, označuje většinou hřebenové trasy, magistrály a hlavní trasy

modrá: základní značka, označuje trasu podél vodních toků, její náročnost je lehčí

zelená: tzv. značka spojka, značí pohodlnou trasu, turisticky nenáročnou

žlutá: tzv. značka spojka, značí většinou těžší trasy, jde o rychlé spojky (proto větší náročnost) a jde o málo zajímavou trasu

Zdroj: http://informace-ceska-republika.info­cesko.cz/conten­t/beskydy-informacni-texty-znaceni-turistickych-tras.aspx