Drap

Víte už, že pivo dnes prodávané jako ležák, už nebude ležák?

Jak se vám ta úprava tradičního značení líbí?

Nejlepší odpověď
annas

Zase něco EU? I když pivo si dám výjimečně, spíš znám názvy či značky piv – Moravan, Holba, Prazdroj, Braník atd., byla desítka, jedenáctka, dvanáctka, jubilejní třináctka, ale to už také neplatí?

Mám pocit, že už jsem o jiném značení někde četla. .

Objevil se nový návrh, ale neprošel, jak jsem našla v článku. .

Zřejmě stejně jako pomazánkové máslo, džemy atd. I když spíš jde o to, že se musíme přizpůsobit a měnit to, co je zažité.

Ale i pivaři to určitě přežijí, když nebude zbytí.

Podrobností jsou v odkazu a jsou aktuální.

https://echo2­4.cz/a/pJgts/­pivo-jako-pomazankove-maslo-brusel-cechum-zamitl-novou-vyhlasku?utm_sou­rce=

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Přiznám se, že se v dnešním značení piv stále nemůžu vyznat. Byl jsem zvyklý na klasiku 7,10,11,12 ev.13 a 14 (už hodně pamatuju). Takže ležák-neležák, stále nevím o jaké pivo jde. ☹ Ještě že aspoň u nás v hospodě nám je jmenují jako dřív.:-)

Lamalam

U označování piva se prozatím nic měnit nebude. Vyhláška neprošla.

Kepler

Když nevím o jakou úpravu značení jde, těžko se k němu můžu vyjádřit. Dosavadní změny se mi většinou nelíbí.

zjentek

Nevíme a nevěříme v realizaci tak, jak je tebou interpretováno.

briketka10

Ještě jsem si za komančů kupovala 8°pivko v sámošce.

briketka10

V Pardubicích je Pardubický Porter

Originální 19° tmavé pivo
připravované podle
originální receptury
z roku 1891

http://www.por­ter.cz/
Cena cca 25Kč