Víte přesné datum od kdy do kdy bylo Československo?

Nejlepší odpověď
annas

28. 10. 1918 vznkla ČSR. Zánik Československa se udál dvakrát, poprvé 14.–15. března 1939 (vznik Protektorátu Čechy a Morava) (stát obnovený v roce 1945 pak vyhlásil svoji návaznost na předválečný stát a na působení exilové vlády) a podruhé a definitivně 31. prosince 1992, kdy Česká a Slovenská Federativní Republika zanikla a dosavadní národní republiky (Česká republika i Slovenská republika) se od 1. ledna 1993 osamostatnily.

Další odpovědi
anonym

od 28. října 1918 do 31. prosince 1992

zdroj mimo jiné například http://en.wiki­pedia.org/wiki/Czechos­lovakia

led

Z pohľadu medzinárodného práva má pravdu annas

annas

Led, děkuji.