Nerevarin

Víte o nějakém generálovi či jiné vysoké hodnosti v ČS armádě s příjmením Peřinka?

Nevím jestli by to měl být přímo generál, ale zkrátka nějaká vyšší hodnost by to měla být. Měl působit v československé armádě před rokem 1989, možná i chvíli po revoluci. Ale přesné rozmezí let bohužel nevím. Řekl bych tak nejdříve od sedmdesátých let až po rok 89. Díky za případné náměty.

Ano o panu Peřinovi vím, není to on, ale i tak díky:)

Nejlepší odpověď
Kepler

Peřinku neznám, ale Peřinu ano.
František Peřina (8. dubna 1911 Morkůvky – 6. května 2006 Praha) byl československý bojový pilot, generálporučík, letecké eso druhé světové války přezdívaný Generál nebe. Český válečný hrdina, který se proslavil v bojích proti nacistické Luftwaffe ve Francii a Velké Británii, a po únoru 1948 politický exulant. (wiki)

Další odpovědi
Drap

Žádná vysoká hodnost s příjmením Peřinka zřejmě v armádě neni