Nikkol

Víte někdo jak správně připravit kávu ve frenchpressu?

Může se ten logr co je stačen ke du ponechat nebo se má po vyluhování káva přelít jinam?

Nejlepší odpověď
fcoop

http://jaknaka­vu.eu/french-press/jak-na-french-press/

Další odpovědi
dědapetr

Nyní se v bodech podívejme na přípravu kávy ve french pressu:

Dejte vařit vodu – požadované množství k přípravě kávy a k tomu další vodu o objemu vašeho french pressu.
Připravte si požadované množství kávy, nejlépe čerstvě umleté. Kávová zrna by měla být umletá nahrubo. 1 šálek kávy = jedna plná odměrka, která bývá k french pressu přiložena.
Jakmile se voda začne vařit, odstavte ji. Naplňte french press vodou a nechte chvíli zahřát, vodu pak vylijte.
Zbývající vodu určenou k přípravě kávy nechte zchladit na cca. 90°C, což by mělo při běžné pokojové teplotě trvat asi 30 sekund.
Nasypte nahrubo namletou kávu do french pressu.
Zalijte kávu horkou vodou tak, aby byla voda těsně nad namletou kávou – tím dojde ke spaření kávy. Nechte kávu malou chvíli „pracovat“.
Doplňte french press požadovaným množstvím vody a zamíchejte.
Umístěte víčko french pressu s vytaženým pístem, aby teplo neunikalo ven. Zatím píst nestlačujte dolů.
Po 3–4 minutách začněte pomalu stlačovat píst dolů. Píst stlačujte rovně, aby se sítko neoddálilo od stěny french pressu a káva neunikla nahoru.
Jakmile stlačíte píst úplně dolů, můžete kávu nalévat, nejlépe do předehřátých šálků.

Zdroj: http://www.cer­stvakava.cz/clan­ky/jak-pripravit-kavu-ve-french-pressu/