vagra

Víte který český novinář a prozaik zemřel před 66 léty? /Narodil se 22. března 1892/

Michelup a motocykl,Dům na předměstí

Nejlepší odpověď
1popelka1

Kdyby jste nenapsal Dům na předměstí, musela bych zagůglovat, takhle vám povím, že jde o Karla Poláčka 🙂

Životopis bude určitě na Wikipedii, takže nebudu vkládat…snad jen zajímavost, zemřel v koncentračním táboře… Moc ráda se vždycky podívám na Bylo nás pět.

Další odpovědi
annas

Jen doplním – Knihu Bylo nás pět napsal K. Poláček v době, kdy čekal na transport.

Zfilmovaný byl i jeho humoristický román Hostinec u kamenného stolu. O fanoušcích žižkovské Viktorky se dovíme z románu Muži v offsidu.

Jako novinář se proslavil svým Žurnalistickým slovníkem. Vrcholem jeho tvorby je románový cyklus – kronika obyvatel malého města.

vagra

Annas,chabě jsem se snažil Vás dopoledne suplovat

annas

Proč chabě? Děkuji za vložení otázky. Já jsem nebyla dopoledne doma, je u nás hezky, šla jsem na poštu a teď se kouknu, co je nového.