hapiky

Víte, kdo má nejvyšší IQ v ČR a kdo měl nejvíce v historii lidstva?

Nejlepší odpověď
annas

1. Anglický zdroj uvádí, že nejvyšší bylo IQ 288 . Skóre je o 88 vyšší než geniální. Je zapsané v Guinnesosově knize světových rekordů.

V roce 1985 skončil pokus M. vos Savantové (narozené1946) o anonymitu, a to zveřejněním jejího skóre v Guinnessově kni­ze.

https://biograp­hy.yourdictio­nary.com/mari­lyn-vos-savant

Neustále je její IQ zpochybňované zřejmě kvůli tomu, že jde o ženu atd.

https://www.do­tyk.cz/magazin/nej­chytrejsi-cech-karel-kostka-30000108.html

--
2. U našeho. ředitele školy Karla Kostky se uvádí IQ 206.

https://www.do­tyk.cz/magazin/nej­chytrejsi-cech-karel-kostka-30000108.html

3. Geniální dítě

Ještě zmínka o dítěti původem z Ukrajiny,. Dotyčný chlapec začal v 11 letech studovat na prestižní univerzitě Harvard. Byl to l William James Sidis, který se narodil v r. 1898 v New Yorku, kam se rodiče přestěhovali.

Okolnosti v jeho životě rozhodly, že zemřel ve 46 letech na krvácení do mozku.

„_Po jeho smrti se pak ještě více hovořilo o jeho osobnosti a inteligenci a vyšly najevo informace o tom, že jeho IQ by mělo být v rozsahu 250–280 bodů. Taková čísla jsou však dalece nad možnostmi měření tradičních testů inteligence, proto se jedná spíše o velmi hrubý odhad.“

https://zajima­vaevropa.cz/ze-sveta/muz-s-nejvyssim-iq-ani-einstein-ani-newton-to-neni/

Další odpovědi
marci1

V ČR: PaedDr. Karel Kostka, MBA, Ph.D. je nejen středoškolský učitel a zakladatel jedné z prvních soukromých škol v Čechách, ale zároveň Čech s nejvyšší naměřenou inteligencí a spisovatel s mnoha zajímavými publikacemi. Inspirativní je i jeho pohled na umělou inteligenci, nejen o níž jsme si povídali.
https://club.co­olpeople.cz/u­mela-inteligence-neni-mysleni-je-to-jen-predem-naprogramovany-proces-rika-karel-kostka-pedagog-spisovatel-a-cech-s-nejvyssim-iq/1274.html

V historii byl údajně člověkem s nejvyšším IQ americký génius William James Sidis, žijící v letech 1898 až 1944.
Hodnota jeho IQ se měla pohybovat mezi čísly 250 až 300. Z dostupných zdrojů se dovídáme, že už v osmi letech uměl osm jazyků, které se sám naučil, a měl i mimořádné matematické schopnosti. Od jedenácti let studoval na Harvardské universitě.
V současnosti považujeme za člověka s nejvyšším IQ australského matematika s čínskými kořeny Terence Tao, jenž se narodil v roce 1975.
Jeho IQ má hodnotu 230. Dokonce se hovořilo i o hodnotě 255, a to v době, kdy začal pracovat pro NASA.

https://www.on­lymen.cz/zaji­mavosti/willi­am-james-sidis-clovek-s-nejvyssim-iq-dost-mozna-strcil-do-kapsy-einsteina-zrejme-nebyl-jediny/
🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Daidal

Myslím že u nás je to Kostka alias Cubera (toho týpčiska znám, Teda n~ že bych ho znal přímo nějak osobně dobře, ale viděl a setkal jsem se s ním několikrát) a kdo v historii, tak to nejde určit. ;)
Navíc když už je někdo fakt hodně nad průměr, tak už se to špatně měří (od konkrétního čísla výš). A i testy mohou být nedokonalé (a to i od menzy). Když už by byl někdo teoreticky tak strašně inteligenčně „nadupaný“ tak by mu ten test nestačil, byl by nedostatečný a nepřesný v měření (pomalý, jednoduchý, nedostačující – na, řekněme, nižší úrovni).
Hele, fak nezmeříš IQ těch, kteří si ho neměrili. A to je docela nefér ke všem těm historickým velikánům a největším myslitelům, když prostě nemůžeme vědět, jaké IQ měli (a jen předpokládat nebo je vynechat).

Velké IQ mohli mít i lidé, kteří nic podstatného v životě nedokázali, nic nevymysleli, nic nezapsali… Největší IQ v historii klidně mohl mít nějaký zcela neznámý človíček.

hapiky

Jo. pravdaže..