annas

Víte, kdo byla meluzina?

Kde se poprvé objevila? Setkali jsme se s ní i u nás?

Nejlepší odpověď
quentos

mytologická postava, víla, která má místo nohou hadí ocas. Zjevuje se na hradě Lusignanu v západní Francii. Poprvé se pod tímto jménem objevuje ve spisu Historie o Meluzíně, který v r. 1393 sepsal knihař Jan z Arrasu. Více viz ve zdroji

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Meluzí­na_(mytologie)

Další odpovědi
dudu

Když meluzína v zimě hodně „naříkala“, sypávala jí naše prabába za okno trochu mouky. Vítr se měl utišit.

aramah

Quentos byl rychlejší,z Google

vagra

Pokud máte na mysli meluzínu,pak se jedná o zvukový projev průvanu.
Strašívaly se jí malé děti,obzvlášť v zimě,to mívala obzvlášť večer, největší psychologický účinek.Ještě dnes si na ni pamatuju./:D/
Název tento zvuk dostal pravděpodobně podle bájné Meluzíny,před­chůdkyni Bílé paní.

Zdroj: ze života

BIGFOOT

JO,brzo si pro vás přijde protože jen se ptáte a málo radíte.VY JSTE UČITELKA NEBO CO A KDO VLASTNĚ JSTE? BIGFOOT