autacek

Víte, jak to může dopadnout, když se porouchá lanovka? A nemůže se to stát i jinde? Jak se nejlépe zachovat?

(upozornění: video obsahuje šokující záběry a je pouze pro silné povahy)
https://www.fa­cebook.com/kak­ha.khizanishvi­li.3/videos/980705655­419405/?hc_ref=AR­T3dTVl2JiikO3Zk2D2njZ1­E1h-ndmsexUeP4uUad­PKh1GXffhVUx3qPyN9lE­IQiik&fref=nf

Nejlepší odpověď
Kepler

Vůbec nechápu, co se tam vlastně stalo. Asi nejlepší, co může člověk v takové situaci udělat, je seskočit ze sedačky při první vhodné příležitosti, tak jak to ostatně pár lidí i udělalo.

Další odpovědi
annas

Mně to připadlo, jako by lanovka nahoře nezpomalila, nějak se porouchala, lyžaři nestačili vystoupil a sjeli dolů. Snad to všechno dobře dopadlo.

Když někdo chce lyžovat, vyjede nahoru, sjede kopec na lyžích a nebude se vracet lanovkou. Snad jen výjimečně, když třeba přechází z jednoho kopce na druhý.

Odhadla jsem správně, že lanovka jela opačně, něco se stalo s motory, bylo to v Gruzii, včera se to objevilo ve večerních zprávách..

Jak se zachovat? Co nejblíže stanici seskočit dolů.

Mc Merkurion

… to maj z toho, že jezděj z kopce dolu, kdyby to sjeli na lyžích, tak se jim to nestane …

… lanovka se údajně rozjela pozpátku: https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/video-lyzari-skakali-z-rozjete-lanovky-znicehonic-se-rozjela-pozpatku-43832?dop-ab-variant=&seq-no=2&source=hp

aliendrone

Vot Sajůz! :D :D No, už jsem se dostatečně vyřehtal, takže odpověď zní ANO, může se to stát i u nás. Mně se to sice stalo na vleku, ale i to bylo celkm zajímavé. Bljááááááť!!! ;) :D

Správný postup napsal už Kepler, jen bych dodal, že musíš s sebou pořádně mrsknout a nečekat, až tě po seskočení sejme shora se řítící další lavička. Vsjo.