annas

Už se to zde několikrát řešilo, ale článek je aktuální.

Moc nevěřím. Jedině by snad pomohlo, kdyby lidé přestali kupovat máslo.

Jak je uvedené v článku
" Až o třetinu se zvýšil počet lidí, kteří nyní kupují místo másla margaríny. Vyplývá to z ankety mezi obchodními řetězci.

Například v supermarketech Billa byl v červnu podíl prodaného másla a margarínů 72:28 procentům, v srpnu se poměr změnil na 64:36 procent. Máslo meziročně zdražilo téměř o polovinu na průměrných 52,31 koruny a před Vánoci se dá očekávat cena až okolo 70 korun za čtvrtku másla."

Myslím si, že chyba nebude u zemědělců, ale někde jinde. Kdo stanovuje ceny?
Možná jde i o předvolební akcí …

Další odpovědi
Drap

Vím,! Myslím, že nám ale taková kontrola máslo nezlevní

Mc Merkurion

… kravina nad kraviny: před revolucí stálo mlíko 2,–Kčs a máslo 10,–Kčs, tj, 5× tolik … mohli by někteří matematici spočítat, kolik je 15×5 (15,–kč beru průměrnou cenu mlíka, přestože bejvá ještě vyšší), mně to vychází na 75,–kč, ale holt je před volbama, tak se bude psát o kravinách … ale jak to dopadlo u soudu ( http://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/soud-v-trestni-kauze-okd-predvolal-jako-svedka-premiera-sobotku/1507857 ), a proč prošustrovali OKD a dali Bakalovi, to už nám Sobotka neřekne …

… mimochodem, ona se totiž zvedla i cena mlíka, stávalo v akcích kolem deseti korun a teď už dávno ne …

… a hlavně, jde o to které máslo, jihočeská madeta (to s chaloupkama) stávalo i dříve více jak 40,–kč (co vím, tak, tak před prázdninama asi tak 44,90 / https://www.ku­pi.cz/sleva/mas­lo-jihoceske-madeta /), takže tam k žádnému drastickému zdražení nedošlo …
… o nic nejde, lidi jen přestali kupovat ty umělý náhražky a holt některý mlíkárny se tomu přizbůsobily a zvedli ceny …
… že se takto neblázní a nekontroluje, když se zdraží zákonný pojištění a jiné …

Muffz

Zemědělci před pár týdny říkali, že je máslo tak drahé kvůli ceně smetany, že je dražší ona, tak logicky musí být dražší i máslo. Zajímavé je, že kupujeme smetanu každý týden víc jak rok a kupujeme ji stále za stejnou cenu. Tak nevím. Podle mého je to jen marketingový tah a forma vydírání občanů zemědělci. Máslo je prostě potřeba a oni to ví. Za chvíli začnou Vánoce a většina lidí peče z pravého másla, ne z Hery, takže se jim cukroví dvakrát prodraží. Osobně už upečeme jen pár symbolických kousků, ne, že bychom byli tak chudí, ale nenechám se vydírat někým, kdo dostává desítky milionů ročně z dotací pro zemědělce a ještě se jim to zdá málo.

Po Vánocích cena másla určitě zase klesne.

Určitě jsem pro, aby kontrolní úřad celou věc prověřil. Není možné, aby se cena zničehonic takhle rychle zvyšovala.

dr.luha

Ceny jsou vysoké v celé EU. Snížili produkci mléka v důsledku Amerikou nařízených protiruských sankcí. Soudruzi z brusele měli obavy z přetlaku na trhu.

Mc Merkurion

Muffz: … máš nějaký důkaz? já vím, že kecáš, protože to o té smetaně a ceně másla neříkali zemědělci, ale mlékárny a to je průmysl, ohledně těch dotací >>> to je přesně názor někoho, kdo o zemědělství neslyšel asi ani ve škole, podívej se na západ (https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chteji-vubec-obcane-aby-se-zvysila-uroven-ceske-republiky jak v této otázce radíš), tam jsou dotace ještě větší …

Muffz

Moje chyba, zemědělci prodávají mléko za stejnou cenu, až ta výroba smetany se nějak zdražila. Každopádně se vyhrazuji od toho, že jsem o zemědělství neslyšel ani ve škole. Rodiče mají známé na vesnicích, kde vyrůstali, živí se desítky let farmařením a mám přehled o tom, kolik dostávají dotací na stroje, renovaci půdy, dobytek atp. A jsou to až desítky milionů na jeden projekt. Vůbec mi nevadí, že tolik peněz dostávají, ale zato bych chtěl, aby se české výrobky nevyvážely, ale zůstaly u nás.

briketka10

annas

Že se jedná o předvolební taktiku teď říkali v TV zprávách a nikdo
nedokáže máslo zlevnit. Prý by to nedal ani Chuck Norris. 😁
Čteš Diskuzi?

annas

Diskuzi, jsem nečetla.

briketka10

Dobře. Já ji čtu pokaždé.

briketka10

Jj nyní na TV Prima, že jde o předvolební taktiku 😁