paul1

Mají vitaminy skupiny B účinky proti Parkinsonově a Alzheimerově chorobě?

V uplynulém týdnu jsem zachytil v TV informaci o tom, že vitamíny skupiny B mohou, resp, jsou dobrým prostředkem proti alzheimru a parkinsonu. Hledal jsem na internetu, ale nenašel nyšt, jen takové obecnější info. Zajímá mne to, protože jsem už ve věku, kdy zapomínám i to, na co si ani nestihnu pomyslet a už to nevím 🙂 .
Tady je nějaké info o účincích vitaminů skupiny B:
https://www.mo­jezdravi.cz/pri­rodni-medicina/vitamin-b-5516.html
Pro jistotu se ale budu snažit baštit potraviny, které tyto vitamíny obsahují, např. cibule, kvasnice – z toho je bezva pomazánka atd.
Jo ještě přidám celkem zajímavé video o cibuli na které jsem natrefil při hledání:
(39) Bladder and prostate will be like new! Grandpa's old recipe! It's healthy and easy. – YouTube.
Pardon, odkaz nefunguje, tady je nvý:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=fjE-lB8MOcc

Odpovědi
Ametyst

Vitamíny skupiny B působí blahodárně na nervovou soustavu. Jak známo, nervové buňky se nedělí, tzn. neobnovují. Nevím, jestli je vědecky dokázáno, jak vzniká Parkinsonova a Alzheimerova choroba, a jestli se má pomocí vitaminů B řešit prevenci, nebo jen potlačit příznaky.

VaclavZeman

Já bych se nedivil, kdyby to bylo jako u vitaminu C a pana Paulinga. Vyprávěl mi o tom známý, je to vědecký pracovník typu chemie na VŠCHT.

Pauling napsal knihu a v ní shrnul studie dokazující, že vysoké dávky vitaminu C mohou potlačovat postup spousty nemocí. Ale lékaři tomu dodnes nevěří, protože je to na školách nenaučí. A na školách se to neučí, protože není důvod, aby tzv. bílá mafie přišla o zisky, když by si vitamin C mohl kdokoliv kdekoliv sehnat a těžko by na tom bohatli.

Ale to mám jen od toho přítele a obdobné věci jsem řešil i s bývalým kolegou – chemikářem. Já sám chemik či lékař nejsem, význam se jen v cizích jazycích. A ačkoliv jsem vystudoval učitelství češtiny, tak už z mateřského jazyka vím úplné…

Děkuju.

Manfred05

Vitaminy skupiny B mohou mít některé přínosy pro zdraví mozku, ale neexistuje žádný důkaz, že by byly účinné při prevenci nebo léčbě Parkinsonovy nebo Alzheimerovy choroby.

Některé vitaminy skupiny B, jako je vitamín B6 a B12, jsou důležité pro normální fungování nervového systému a mohou pomoci snížit riziko rozvoje některých neurologických poruch. Nicméně, pokud již máte diagnózu Parkinsonovy nebo Alzheimerovy choroby, tyto vitaminy nejsou v současné době doporučovány jako primární léčba.

V každém případě je důležité si uvědomit, že Parkinsonova a Alzheimerova choroba jsou komplexní onemocnění s mnoha faktory ovlivňujícími jejich vývoj a průběh. Byla provedena řada výzkumů na téma výživy a prevence těchto onemocnění, ale zatím neexistuje žádná jasná odpověď na to, zda mohou být určité vitaminy nebo další výživové faktory účinné v prevenci nebo léčbě těchto onemocnění.

Darcy

vitaminy skupiny B postaví a proberou i umírajícího, taky se hodně podávají na veterine když Vám vrací zvíře domů, nebo na povzbuzení i staříkům před návštěvným dnem v DSS – takže člověk působí čiperne, veseleji a myslí mu to.
Celkově vitamin B, C a D působí povzbudivě. Ale pozor na vzájemné rušení účinků vitamínů (B12 vs. C, nebo B12 vs. B9, vitamíny na podporu železa vs. vit. K..) – těch příkladů je mnoho, ale krátkodobě může jít o ovlivnění až poruchy vstřebatelnosti, až po dlhouhodobé poškození třeba filtračních orgánů.

paul1

Ještě přidám nějaké povídání o vitaminech skupiny B:

https://invita­min.cz/vitamin-b

Ametyst

Jak často říkám, Systém nemá rád jednoduchá a levná řešení. To jsme hezky viděli v době covidové, Zahodila se léčba antivirotiky, a jediná cesta bylo globální očkování.

jjsemtujak

A buhví s přídavky čehosi , co nyní očkované nosí ve svých těl 😐…