VIT – co toto slovo znamená

Ahoj, může mi někdo poradit,jestli slovo VIT má více významů? Vím, že se jedná o řeku v Bulharsku, nebo vit. jako vitamín… Ale mělo by to být ještě něco jiného…
Děkuji Šárka

Nejlepší odpověď
kropitko

Polikarpov VIT-2
Polikarpov VIT-2 (Vozdušnyj Istrebiťeľ Tankov) byl prototyp sovětského bitevního letounu, který měl sloužit za druhé světové války k ničení nepřátelských tan­ků.

Zdroj: http://encyklo­pedie.seznam.cz/se­arch?q=VIT

Další odpovědi
quentos

trpný mužský rod slovesa VÍT (plést věnce)…

annas

Příčestí trpné od slovesa vít má tvar VIT.

Není to trpný rod, jak uvedl Quentos, ale jen příčestí trpné VIT od slovesa vít (věnce). Trpný rod by zněl:
Věnec byl (u)vit.
Jde o jeden způsob tvoření trpného rodu, a to pomocí slovesa být a příčestí trpného.

Anmara

také to může být zkratka názvu jedné německé organizace – Vereinigte Informationssysteme Tierhaltung w.V. (neboli Spojené informační systémy pro chov zvířat) ;o)

Zdroj: www.vit.de