ponovotny

Vietnamci nejsou migranti?

Jakto že Vietnamec přijede do Česka, otevře si tu obchod a dostane občanství? Jakto že když přijede Pákistánec tak mu seberou peníze a telefon a zamknou ho do „speciálního zařízení“ a snaží se ho vyhostit?

Nejlepší odpověď
anonym

Tak to nefunguje. A fakt nevidíš rozdíl mezi tím, když si vietnamec otevře obchod a nikoho neobtěžuje a pakoš tu jenom parazituje na sociálním systému a snaží se nám vnutit svou „kulturu“ a naše zvyky ho uráží a banda rudých vlastizrádců ho v tom podporuje?

Další odpovědi
gecco

Myslíš, že Vietnamec přijede na výlet, pronajme či koupí si prostor k podnikání a na základě toho dostane povolení k pobytu???
😉
http://www.mvcr­.cz/clanek/ob­cane-tretich-zemi-dlouhodoby-pobyt.aspx
___
Na druhou stranu nevím nic o tom, že by tebou zmíněný „Pákistánec“ přijel do EU ´oficiálně´… Nebo máme s Pákistánem bezvizový styk??
😉

ponovotny

gecco- máš pravdu, dokonce to co popisuješ je důvod proč je tu odchytávají. Na druhou stranu máme přece „otevřené hranice“ a Vietnam taky zatím není v Schengenu. Je sice fakt, že si najdou papírový důvody proč sem přijet. Na druhou stranu ti co sem teď „přibíhají“ utíkají před těžkou situací.

gecco

Ad Vietnam není v Schengenu – jasně – ale ti Vietnamci sem

  1. neutíkaj přes zelenou hranici
  2. ani pokud sem přijedou na turistické vizum, neznamená to, že dostanou povolení k dlouhodobému po­bytu

___
Ti, co sem teď přibíhají – OK, ale to neznamená, že si tu budou počínat jako turisté – pro běžence je určen zvláštní režim – a ten musí dodržovat…

ponovotny

  • ve Vietnamu je ale dávno po válce tak to se nediv, že mají čas vymýšlet nejaký oprávněný důvody proč sem utíkají.
  • mi prostě přijde, že Vietnamci jsou nějak zvýhodněný proti ostatním co sem přichází. Dokonce mám obavu aby to tady nechtěli přejmenovat na Západní Vietnam.

ponovotny

Arkan-dík za názor, ale musím trochu oponovat. Mě osobně nikdy žádný Pákistánec nic neudělal na rozdíl od Viětnamky, která se mě tuhle pokusila okrást při nákupu. Navíc nevím přesně o jakém parazitování na systému mluvíš. Nevím nic o tom, že by těmhle „běžencům-migrantům“ tady stát něco dal. Akorát je tu odchytávají a berou jim osobní věci. Samozřejmě na rozdíl od Vietnamců, který tu stát nechá bezuzdně krást na daních. O tom že Vietnamci tu fungují jako nevětší místní výrobce a dealer drog ani nemluvím. I když jsou Pákistán a Afgánistán největší výrobci opia, nikdo z těch které tu zavírají žádný drogy nenese a už vůbec neprodává.
Jediný co mě napadá je, že tu vlasně můžeme mít strach proto, že už deset let jim tam osvobozujeme jejich země.

jpau

Ad 1 – kolik jsi v ČR potkal Pákistánců
Ad 2 – stát jim jenom platí ubytování, stravu + administrační náklady na to je dostat tam, odkud přišli (ve smyslu z jaké země EU)

ponovotny

  • jak tu mám potkávat Pákistánce když je zavírají do nějakejch lágrů

zato Vietnamci jsou tu všude a je to vpořádku

  • oni se o žádné jídla ani ubytování neprosí a stejně je tam drží zavřený a nakonec je pustí tak co je to za komiks

jpau

  • nejsou to lágry ale azylová centra, kde je vyšší životní úroveň než v leckterých ubytovnách pro sociálně slabší
  • prosí, ale ne u nás, chtějí parazitovat na sociálních systémech bohatších států v rámci EU

ponovotny

  • azylová centra s ostnatýmy dráty… hm, odebrané osobní věci… hm
  • hádám, žes neměl možnost si moc Evropu prohlédnout a tak nevíš že ve všech továrnách v celý tý vyspělý Evropě pracujou většinou právě takovýhle přiběhlíci a tak se pouštíš do keců o parazitování, které jsi kdovíkde zaslechl..
  • to že u nás Vietnamci vyloženě parazitujou tím že si tu dělají kšefty a neplatí daně nikoho moc nezajímá..