Avatar uživatele
ponovotny

Vietnamci nejsou migranti?

Jakto že Vietnamec přijede do Česka, otevře si tu obchod a dostane občanství? Jakto že když přijede Pákistánec tak mu seberou peníze a telefon a zamknou ho do „speciálního zařízení“ a snaží se ho vyhostit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3160 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Tak to nefunguje. A fakt nevidíš rozdíl mezi tím, když si vietnamec otevře obchod a nikoho neobtěžuje a pakoš tu jenom parazituje na sociálním systému a snaží se nám vnutit svou „kulturu“ a naše zvyky ho uráží a banda rudých vlastizrádců ho v tom podporuje?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Myslíš, že Vietnamec přijede na výlet, pronajme či koupí si prostor k podnikání a na základě toho dostane povolení k pobytu???
😉
http://www.mvcr­.cz/clanek/ob­cane-tretich-zemi-dlouhodoby-pobyt.aspx
___
Na druhou stranu nevím nic o tom, že by tebou zmíněný „Pákistánec“ přijel do EU ´oficiálně´… Nebo máme s Pákistánem bezvizový styk??
😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ponovotny

gecco- máš pravdu, dokonce to co popisuješ je důvod proč je tu odchytávají. Na druhou stranu máme přece „otevřené hranice“ a Vietnam taky zatím není v Schengenu. Je sice fakt, že si najdou papírový důvody proč sem přijet. Na druhou stranu ti co sem teď „přibíhají“ utíkají před těžkou situací.

před 3160 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Ad Vietnam není v Schengenu – jasně – ale ti Vietnamci sem

  1. neutíkaj přes zelenou hranici
  2. ani pokud sem přijedou na turistické vizum, neznamená to, že dostanou povolení k dlouhodobému po­bytu

___
Ti, co sem teď přibíhají – OK, ale to neznamená, že si tu budou počínat jako turisté – pro běžence je určen zvláštní režim – a ten musí dodržovat…

před 3160 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ponovotny

  • ve Vietnamu je ale dávno po válce tak to se nediv, že mají čas vymýšlet nejaký oprávněný důvody proč sem utíkají.
  • mi prostě přijde, že Vietnamci jsou nějak zvýhodněný proti ostatním co sem přichází. Dokonce mám obavu aby to tady nechtěli přejmenovat na Západní Vietnam.

před 3160 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ponovotny

Arkan-dík za názor, ale musím trochu oponovat. Mě osobně nikdy žádný Pákistánec nic neudělal na rozdíl od Viětnamky, která se mě tuhle pokusila okrást při nákupu. Navíc nevím přesně o jakém parazitování na systému mluvíš. Nevím nic o tom, že by těmhle „běžencům-migrantům“ tady stát něco dal. Akorát je tu odchytávají a berou jim osobní věci. Samozřejmě na rozdíl od Vietnamců, který tu stát nechá bezuzdně krást na daních. O tom že Vietnamci tu fungují jako nevětší místní výrobce a dealer drog ani nemluvím. I když jsou Pákistán a Afgánistán největší výrobci opia, nikdo z těch které tu zavírají žádný drogy nenese a už vůbec neprodává.
Jediný co mě napadá je, že tu vlasně můžeme mít strach proto, že už deset let jim tam osvobozujeme jejich země.

před 3160 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jpau

Ad 1 – kolik jsi v ČR potkal Pákistánců
Ad 2 – stát jim jenom platí ubytování, stravu + administrační náklady na to je dostat tam, odkud přišli (ve smyslu z jaké země EU)

před 3160 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ponovotny

  • jak tu mám potkávat Pákistánce když je zavírají do nějakejch lágrů

zato Vietnamci jsou tu všude a je to vpořádku

  • oni se o žádné jídla ani ubytování neprosí a stejně je tam drží zavřený a nakonec je pustí tak co je to za komiks

před 3160 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jpau

  • nejsou to lágry ale azylová centra, kde je vyšší životní úroveň než v leckterých ubytovnách pro sociálně slabší
  • prosí, ale ne u nás, chtějí parazitovat na sociálních systémech bohatších států v rámci EU

před 3160 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ponovotny

  • azylová centra s ostnatýmy dráty… hm, odebrané osobní věci… hm
  • hádám, žes neměl možnost si moc Evropu prohlédnout a tak nevíš že ve všech továrnách v celý tý vyspělý Evropě pracujou většinou právě takovýhle přiběhlíci a tak se pouštíš do keců o parazitování, které jsi kdovíkde zaslechl..
  • to že u nás Vietnamci vyloženě parazitujou tím že si tu dělají kšefty a neplatí daně nikoho moc nezajímá..

před 3159 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek