Shady

Vidí nevidomí černou barvu?

Třeba černou vidí, ale nevědí, že je to barva. Neumím si představit, že by neviděl vůbec nic, žádnou barvu.

Nejlepší odpověď
www

Nevidí nic.
Mají ale černo, tak jako ty, třeba ve sklepě.

Další odpovědi
Dochy

Jako v oboru nevzdělanému mi to nedá a samozřejmě musím přispět svým názorem.
Domnívám se, že záleží na druhu postižení. Rozeznávat a vnímat barvy a světlo vůbec se mozek musí naučit. Předpokládám, že kdo se narodí bez zraku většinou vůbec nebude žádnou barvu řešit. Vůbec to nezná, nevidí, neviděl a ani „netuší“ že by nějakou barvu vidět mohl.
Asi jako by se netopýr ptal matky jak lidé vnímají echolokaci… Jestli jako prázdný prostor, poloprázdný prostor, nebo jako průlet listím stromu… (neumělé přirovnání z lidského pohledu na základě lidské představivosti – ještě jsem s netopýrem nekonzultoval 😉 )

A Ti co o zrak přišli… Tam to teprv asi bude zajímavé a lišit se to určitě bude podle druhu a míry postižení.