independent

Viděl někdo v srpnu 1968 během vojenského zásahu jiného vojáka než sovětského? (když řeknu voják, nemyslím tím tank)

Z vyprávění Poláků žijicích v přihraničí-v polských tancích seděli sovětští vojáci.

Nejlepší odpověď
ivzez

Já jsem tehdy byla „pár metrů“ od hranice s Polskem v Harrachově.
Nevím, jestli v tancích byli i sovětští vojáci, ale slyšela jsem polštinu…

Další odpovědi
Drap

Možná to byli Rusové, ale mluvili plynně polsky.

Kepler

Viděl jsem spoustu vojáků okupantů, ale zaboha jsem nedokázal poznat, kdo je Rus, Ukrajinec nebo Polák. Jenom ti z Kazachstánu a spol byli k rozeznání.

Kryšpín

Když zalistuji do svazků KGB, tak obsazení Československa bylo provedeno vojsky Německé demokratické republiky / jaký to souběh s okupací v roce 1939, ale tito již byli hodní /, vojsky Polské republiky, Maďarska, Bulharska, pouze ten zločinec Čaučesku odmítl použít vojska / možná tento zločinec být papaláš v Československu tak okupaci v Moskvě u Brežněva na dlouhá léta nepodepsal.
Jinak nejžhavější se chovali polští papaláši, před 21 srpnem 1968, soudruh Polák Jaruzelski několikrát žádal Brežněva o zákrok a dokonce navrhl, že provedou obsazení Československa jenom Poláci, Brežněv rázně odmítl.

Arne1

Viděl jsem jich dost, ale asi se to nepočítá. Byl jsem tou dobou v Jugoslávii.

independent

Poláci mají a měli vždy hranaté čepice

ivzez

Uniformy si nepamatuju, jenom jazyk a pár obličejů.

Kepler

A jo, na uniformy jsem zapomněl. V tom případě jsem viděl jenom Sověty.