Více operačních systémů na jednom disku

Je možné mít v počítači více operačních systémů najednou?

Nejlepší odpověď
roy_x

V jednom počítači více operačních systémů mít můžete. Někdo takto v rámci jedné licence řeší domácí používaní Windows pro více členů rodiny, kdy účty nestačí proto, že někdo svým chováním může systém poškodit (instalací programů nebo ovladačů). Jde takto provozovat třeba i Windows + Linux + něco dalšího (například Windows 7 Beta, Ubuntu a jako hlavní systém Windows XP), musíte si dát jen pozor na to, co instalujete naposledy. Instalací operačního systému dochází k přepisu MBR (Master Boot Record). Výše uvedený příklad by se instaloval takto: vedle hlavních Windows XP nainstalovat Windows 7 a potom Ubuntu. Ubuntu zavede (jako další linuxové systémy) zavaděč GRUB, ten oddíly s Windows najde a přidá je do menu, které se při startu počítače objeví. Windows však Linux a jiné systémy nepodporuje, proto Linux instalovat naposledy. Takto jde používat ještě více systémů, když máte ty disky třeba dva.

Další odpovědi
tatramat

Nevim, jestli je otázka položená správně, odpověď na ní zní: ANO. Podrobný popis na zdroji.

Zdroj: www.debian.or­g/releases/sta­ble/mips/ch03s05­.html.cs

root.tt

ANo lze to :)

Jivinho

Je to možné, jenom si musíte „rozdělit“ HD¨.