Avatar uživatele
fortin

Přidělil jsem místnímu disku 30,2GB. Vista se se mnou šábla a C:\Windows vzal 13GB

Program files má vel 2,08 GB, ale pro mě zbývá 5,72GB. Vyčistil jsem disk, Použil CCleaner ale stále mám málo místa. Nevíte někdo jak zredukovat Vistu? Soubory ukládám na další disk a v céčku mám na ně pouze zástupce. Nepořádek si dělám jen na ploše ale chci-li něco dělat, místa rychle ubývá, až na 0B. Hledám nějaký program který zbaví balastu už 2 hod..
Doplňuji:
-Gangstá, po XP se stejská ale Vista je výborná. Samo že doporučuji zůstat u XP.
Složka \Windows u XP má prý velikost 5GB ( ptal jsem se 03-2010) to nechápu. Po tolika letech života XP se všemi aktualizacemi..
-Body obnovení: Edituji zvuk a Temporary při práci zaplní celou hospodu\C:\ a kvůli tomu dobrovolně odejdou všechny pozvané body obnovení. Prostě se vypaří. Stezkou cmd jsem přidělil GB úpěnlivým příkazem vssadmin Resize ShadowStorage /For=C: /On=C: /MaxSize=3GB.
-A díky za tipy!
-
http://jnp.zive.cz/…
Velikosti dnešních disků umožňují jejich rozdělení na více svazků, a tak je dnes běžné, že máte systém uložen na jednom svazku, ale osobní data na svazku druhém. Jak na rozšíření jednoho svazku na úkor druhého?
V nabídce Start nebo na ploše klepněte pravým tlačítkem na Počítač a v místní nabídce zvolte Spravovat.
V levé nabídce klepněte na Úložiště a poté na Správa disků.
Nejdříve bude třeba jeden svazek zmenšit, proto na vybraný svazek klepněte pravým tlačítkem a v místní nabídce zvolte příkaz Zmenšit svazek.

Průvodce prozkoumá místo na disku a otevře dialog Zmenšit disk, v němž zadëjte velikost, o kterou se má svazek zmenšit, a poté stisknete tlačítko Zmenšit. Chvíli potrvá, než Windows svazek zmenší.

Následně na to klepněte pravým tlačítkem na svazek, který chcete rozšířit, a v místní nabídce zvolte příkaz Rozšířit svazek.

Otevře se Průvodce rozšířením svazku, v němž klepněte na Další a v další části vyberte z levé části volnou část disku, kterou lze dále obsazovat, a klepněte na Přidat. Poté ve spodní části dialogu zvolte velikost, o kterou se má svazek zvětšit, a stiskněte tlačítko Další .

V posledním okně průvodce tlačítko Dokončit. Windows přiřadí volné místo zvolenému svazku.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4531 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
GangstaHelper

Já bych znal jeden program, který Vás zbaví kravin ve vistě, ale odpověď se Vám nebude líbit... Windows XP.

Myslím si, že žádná zázračná pomůcka ve skutečnosti moc fungovat nebude (a jak jsem kdysi říkal, moji známi si mě museli po použití volat na pomoc, abych jim pak počítač opravil).

Jako dočasná pomoc, či alternativní pomoc, by vám mohlo být přesunutí plochy na druhý disk. Je to jednoduché. Najdete složku plochy v c:\Documents and settings(nebo se tomu říká na Vistě jinak?)\vaše uživatelské jméno. Zde najdete složku Plocha (Desktop). Plochu (SLOŽKU, ne jen její obsah) normálně přesunute, tam kde ji chcete mít, tedy na disk D, normálním postupem. Nyní klikněte na plochu a stiskněte F5 pro obnovení plochy. A je to. Než provedete restart počítače, bude to trochu blbnout (když se na ploše objeví nová položka, tak ji uvidíte až po stisku F5), proto doporučuju rovnou restartovat.

Další způsob, jak získat 2-5GB místa na disku C, je přesunutí Virtuální (swap) paměti na disk D. Výchozí velikost, pokud je nastaveno automatické řízení, je 150% velikosti operační paměti RAM, a výchozí umístění SWAPu je na disku se systémem. Jak se to přesunutí dělá Vám nepopíšu (vista), ale snad Vám pomůže nápověda ve windows.

Doplněno: návod jsem našel tady:http://windows.microsoft.com/…

Prostě pro disk C nastavte 0 a pro disk D třeba 2000MB. Bude vyžadován restart.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
krny123

Vyčištění disku, v horní liště kliknout na "další možnosti" a odebrat všechny body nastavení kromě posledního.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet