MinisCZ

Instalace linuxu vedle Win 7.

Mám problém s Instalací Linuxu Ubuntu 12.04 LTS. Snažil jsem se ho nainstalovat vedle Win 7 ale při instalaci jsem si vpohodě rozdělil disk na 5 GB pro linux a zbytek ale při instalaci mi to píše že mu chybí 2,4 GB. Tak jsem to chtěl udělat přes ten lepší rozdělovač Harddisku co tam je ale vůbec se v něm nevyznám. Tak děkuji za odpověď.

Odpovědi
kudm05s

Pro Ubuntu doporučuji aspoň tak 20GB oddíl + tak 2GB na oddíl swap, co potřebuje jako vyrovnávací paměť. Jeden z dobrých a stravitelných nástrojů na rozdělování disku je Partion Magic.