aevul

Věříte zpravodajství a publicistice České televize?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Ne

Vyhýbám se jí. Je silně načichlá pražským progresivismem s jediným správným názorem. Místo informování aktivismus.

Další odpovědi
elkon

Ne

Je často tendenční a neobsahuje to, co se jim nehodí. Ale jako veřejnoprávní médium má ze zákona podávat vyvážené zpravodajství. Jak z domova, tak ze zahraničí. Bohužel to nikdo neřeší. Je to věc parlamentu.

Drap

Ne

To ani nejde. Téměř vždy cokoli řeknou, tak se za několik dní, někdy i hodin ukáže že to neni pravda a pokud přece , tak je řádně zkreslená a posunutá. Já i když řeknou kolikátého je, tak se pro sichr dívám do kalendáře.

Darcy

Ne

elkon 👍🏻 hezky napsané

GM

Ne

Rocker

Ne

aliendrone

Ne

LOL! Nechci propagandistům moc křivdit, takže jim přiznám i obstojně PRAVDIVÉ pořady. Např. předpověď počasí. ;) :D :D

magorvkleci

Ano

Oni v podstatě říkají pravdu, potíž je v tom, že záměrně a soustavně směšují zpravodajství a publicistiku. Zpravodajství samo o sobě v ČT neexistuje, ostatně o tom svědčí už název pozice šéfredaktor zpravodajské publicistiky.
Třeba v jinak pravdivé ZPRÁVĚ o průběžném výsledku voleb v USA se tamní zpravodaj ČT v přímém vstupu nestydí říct: „…jak to ovšem v případě vítězství republikánů dopadne s demokracií v USA, je otázka.“

paul1

Ano

Po tom, co jsem se seznámil s jinými, „zaručeně pravdivými“ zprávami, tak v podstatě ano.

led

Věřím zpravodajství, nevěřím publicistice

Chýba mi možnosť inej odpovede. Ani na jednu z predpísaných odpovedí nemôžem dať 100% súhlas. Preto označená predpísaná odpoveď nie je úplne pravdivá.

Základná poučka každého média:
Pracuj tak a sprostredkovávaj informácie tak,
aby im prijímatelia dôverovali a ďalej šírili
aby diváci, poslucháči a čitatelia, nepoznali, že prispôsobujete informácie záujmu svojho platiteľa.
Platiteľ je ten, kto vám dáva prácu, príkazy a peniaze. Platí to bez rozdielu, či ide o súkromné alebo štátne médium.
Malá poznámka,
verejnoprávne médiá neklamú, neprispôsobujú skutočnosť svojim záujmom, len sprostredkujú informácie tak aby človek neznalý poznal, že svet je zlý a nepriateľský práve tam, kde ho zlého a nepriateľského chce vidieť voľbami zvolená moc. Tak ako povedal prezident Beneš „Ulice mně nebude diktovat!“ a menoval Gottwalda predsedom vlády.

Dvorní šašek

Věřím zpravodajství, nevěřím publicistice

To je asi nejblíž, ale záleží hodně na situaci. Už je jen chybou to, že musíme v nějaké médium věřit, že je objektivní. Vždyť je to nonsens, stále tu práci dělají lidé a ti lidé mají k dané problematice nějaký vztah, názor. Pokud ale porovnám senzacechtivý bulvár (NOVA, CNN, Barrandov) a ČT, pak je pro mě věrohodnější ČT.

Manfred05

Ano

Lgee

Ano

jepik

Ne

Tomadollar

Věřím zpravodajství, nevěřím publicistice

EKSOT123

Ne

TV nemám, tak přesně nevím. Ale obecně k naší novinařině – někdy se mi to sice zdá docela dobré, ale jen někdy. Není možné věřit někomu, kdo dlouhodobě o něčem píše s nenávistí a odsuzováním. Místo aby se snažil druhou stranu pochopit. Takový obrázek nemůže být nikdy pravdivý. Někdy je opravdu možné, že kritizovaná věc v sobě nese hodně špatného a nebezpečného, ale kvůli nezodpovědnému přístupu novinářů jsou lidé nedůvěřiví, nebezpečí si kloudně neuvědomí. Také to vede k militantním a jednostranným postojům. Zodpovědná žurnalistika by měly být vyrovnaná a silou pravdy a lásky mocně přispívat k míru a spravedlnosti.

Pepa25

Ano

Zpravodajství perfektní, publicistika slabší (např. některé Černé ovce apod. byly nevyvážené), ale pořád lepší než jiné TV.

ecpedicelove

Ano

Porkman

Věřím zpravodajství, nevěřím publicistice

zjentek

Tohle je typické otázka omezence východního bloku Evropy.

aevul

led: jsi schopná dát zdroj informace o Benešovi? A jiná odpověď není možná, buď věřím, nebo nevěřím. Buď jsem chlap, nebo ženská. Holka buď je těhotná, nebo není. Nejsou třetí cesty (i když si je někteří vynucují).

led

Beneš to povedal v roku 1948.

aevul

led: Tak to mi asi došlo, že. Ale tvoje slovo opravdu není nijak věrohodný zdroj, rád bych to viděl ještě někde. Jenže google o tom zcela mlčí, tak tě podezřívám ze lži.

led

google robia ľudia a veľa informácií je aj tam skreslených. Ktože je majiteľ Google?

Drap

Alespoň je už naprosto jasné, ke kterým patří autor této otázky.

aevul

Drap: Tak to ti můžu dát černé na bílém, já ČT věřím. Ostatně, už jsem to zde nejméně jednou prohlásil.

plebs

Za 135 tvrdých českých to ještě ujde

aliendrone

plebs>>> Jsou tací, kteří by řekli, že i ZADARMO je to drahé. Já bych se s tím zadarmo ale spokojil, stejně jako u jiných TV stanic. Je třeba vzít v úvahu, že mě nikdo nenutí na to koukat. ZATÍM! :(

led

aliendrone, v dnešnej komerčnej dobe to „zadarmo“ môže byť veľmi drahé.

aliendrone

led>>> Ó světluško jasná vlahé letní noci, to máte PRAVDU. Jenže tohle už je trochu vyšší level. Otázka je z kategorie elementárních a nemělo by se to moc míchat s ohledem na různou úroveň uživatelů v tomto ohledu. ;) :D