Avatar uživatele
Bronzový

Věříte na vzpomínky?

Znáte ten příběh, jak se dvě dívky hádají o to, jakou měla jedna slečna na obrázku barvu, a když se rozhodly přesvědčit o své pravdě, zjistily, že obraz byl černobílý? Věříte na vzpomínky, nemyslíte si, že jsou to jen klamné výjevy v naší mysli?
Doplňuji:
To ano, ale nebojíte je mít kvůli tomu, že by vám mohli lhát? Že byste nakonec byli kvůli nim za hlupáka?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Přestože leccos může být přibarvené, lety lehce pozměněné a zidealizované, pravdivý základ zůstává a není důvod, abych byla za hlupáka jen proto, že se ukáže, že něco na vzpomínce není úplně přesné.

(Slovní spojení "věřím na vzpomínky" mi přijde ovšem jazykově nedobré, nevhodné) .
Doplňuji:
Mluvila jsem o vlastních vzpomínkách. Kdybych se měla vyjádřit, nakolik věřím vzpomínkám druhých, to už je ze soudku nakolik mám důvěru v pravdomluvnost a soudnost toho člověka a to už je o něčem jiném.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Věří a doufá se ve šťastný konec, šťastný návrat z cest, věří se ve vše, co je před námi a otevřené... rozehrané, uvedené v pohyb...
Vzpomínky jsou otázkou paměti a vybavování si jich, proto nemůžeš věřit vzpomínkám. Můžeš tak maximálně věřit tomu, jak tu minulost někdo vypráví... že to tak skutečně bylo a stalo se tak. A to je otázka opět vlasní paměti (a)nebo důvěry a vztahu k vypravěči.


Avatar uživatele

Myslím si,že vzpomínky jsou odrazem našeho životního postoje. Vyrovnaný člověk
potlačí vzpomínky na nepříjemné události. Minulost se nedá změnit, ale dá se "upravit" archiv. Za běžných okolností snad není třeba bát se poněkud "zkreslených" vzpomínek. Je známo, že na jednu situaci mají po letech všichni účastníci jiné vzpomínky. Porovnávání odlišných vzpomínek bývá zdrojem všeobecného veselí nebo hádek při různých srazech bývalých spolužáků atd.


Avatar uživatele
Bronzový

Kdyby ano, tak každý náš moment je jen výjev naší mysli.
Doplňuji:
A jak to ovlivním? Zařídím si poškození paměti na deset sekund? :) (Pokud jsi viděla 50× poprvé, tak myslím toho chlapíka v tom ústavu.)
Pokud uvažuješ takhle, tak se vlastně nemusíš ani hýbat, všechno si to jen představuješ. Nakonec si můžeš i uvědomit, že je život naprosto zbytečný, když žiješ jen proto, abys zemřela.
Je hovadina takhle uvažovat. ;)

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

M.

A komu tedy věřit, když už nebudeš věřit vzpomínkám, tudíž ani sama sobě? :)

Avatar uživatele
Zlatý

Pájo

Věří a doufá se ve šťastný konec, šťastný návrat z cest, věří se ve vše, co je před námi a otevřené... rozehrané, uvedené v pohyb...
Vzpomínky jsou otázkou paměti a vybavování si jich, proto nemůžeš věřit vzpomínkám.
Můžeš tak maximálně věřit tomu, jak tu minulost někdo vypráví... že to tak skutečně bylo. A to je otázka opět vlasní paměti (a)nebo důvěry a vztahu k vypravěči.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3820
Zlatý Drap 2286
Zlatý led 1648
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 869
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.