Miroslavst

Věříte na pověry a kouzla? Mají určité předměty svou moc?

Dotkli jste se někdy nějaké kouzelné věci a kde? Fungovalo to nebo je to jen mýtus?
Proč takové pověry jsou?

http://www.no­vinky.cz/cesto­vani/223057-dotknete-se-deseti-kouzelnych-mist-ktera-vam-prinesou-stesti.html

Nejlepší odpověď
annas

Jen doplním. František je ve Františkových L8zních.
Socha malého chlapce s rybou je symbolem Františkových Lázní. Původně parková plastika z roku 1924 od františkolázeňského sochaře Adolfa Mayerla byla přenesena po válce před Společenský dům, kde se s ní s oblibou fotografovaly pacientky.
Lázeňský fotograf pan Škarda pro zvýšení popularity Františka vymyslel jednu z nejmilejších legend v Čechách – podle ní každá pacientka, která se dotkne palce levé nohy sochy otěhotní.

Dnes je originál Františka v městském muzeu a jeho stejně navštěvovaná napodobenina před Společenským domem.

Další odpovědi
stana73

Mám ráda záhady a tajemna a ráda věřím na štěstí v různé podobě.Pokaždé na Karlově mostě pohladím J.Nepomuckého,ale těžko posoudit,zda to funguje.Mám třeba prstýnek,který nikdy nesundavám,je jen z ch.oceli,ale právě díky tomu,že jsem ho měla jsem pravděpodobně nepřišla o prst.Taky mě třeba přitahuje hrad Houska,jezdím tam každý rok.Prostě mám svoje kouzelné věci i místa.Vždycky může být líp,ale taky hůř.Kdo chce,štěstí si najde všude.

Zdroj: Čemu taky dneska věřit?

BEAES

Ano ve Františkových lázních jsem byla a pindíka jsem se dotkla, děti mám, tak na tom něco bude :o)

Jahoda

Tak jsem se koukla na odkaz a z 10-ti míst, která tam jsou uvedena, jsem byla jen na č. 3. – Socha svatého Jana Nepomuckého; Praha – Česká republika. Této sochy jsem se dotkla, tak snad se štěstí usměje :o)))

Mili @

Ahoj, Míro,
nevím, třeba v Mariánkách sahají ženské na pindíka nějakému Františkovi, nebo komu, a věří, že se jím podaří otěhotnět, ale nevím, nevím, jestli to funguje…! 😁
Doplňuji:
Já se nedotkla a děti taky mám…
🙂