mojitek

Věřili byste tomuto e-mailu?

Ahoj, dneska mi přišel email se strojovým špatným překladem do ČJ a v tomto duchu (zkrátím to): „před měsícem jsem posílal tobě email, ale nevím jestli to máš. Jsem Elorm Benard, právník zesnulého klienta před jeho smrtí. Dostal jsem mandát od své banky poskytovat nejbližšího příbuzného svého fondu USD 13,380,000 což je důvod proč jsem vás kontaktovali…bla bla…
S pozdravem Právník Benard.“
Myslíte, že na tohle někdo normální naletí?
Nepřišlo vám něco podobnýho taky?

Nejlepší odpověď
anonym

Takových emailu jsem už smazal, ale věřím, že se najde jedinec, který na to skočí.

Další odpovědi
yuko

Takovy mailu chodi, nevsimat si, mazat, poslat do kopru, jak tady nekdo dneska vzpomnel.

Zdroj: http://www.ho­ax.cz/cze/, https://suppor­t.apple.com/cs-cz/HT204759

Kepler

Jo, taky jsem podobné bláboly dostával, kolikrát tomu ani nebylo rozumět. Dokonce byly pokusy o kontakt na skype. Vždy neznámá a velmi exotická jména – lovkyně manželů z Afriky.

Drap

Přišlo už několik podobných věcí. Většinou to do konce ani nečtu a hned mažu. Asi se občas někdo nachytá, jinak by to nedělali.

Radius

Podobné maily označím jako SPAM (při webovém mailu kliknu na SPAM) a je klid, už to příště nedostanu. Nejsem tak hloupý, abych uvěřil tomu, že mi někdo (kdo mě nezná) dá jen tak tisíce nebo miliony…

GM

Podobné maily neotevírám, hážu rovnou do spamu, ale není to nic platné, přijde to znovu asi z jiné adresy. A jestli na to někto naletí? Není to dávno, kdy podobnou věc řešil v televizi Josef Klíma s nějakou bábou, ze které takto vytáhli horentní sumu asi v řádu milionů – už si přesně nepamatuji.

Misirik

Ja takovy maily radši ani nwotvírám.

klumprt

Dokonce jsem někde četl, že ta mizerná kvalita textů je tam schválně. Oni potřebují, aby na to skočili jen opravdoví tupci. Aspoň trochu inteligentní člověk, si to ověří a když zjistí, co to je zač, jde od toho. Jenže to ověřování je pro autory mailu ztráta času. Proto hledají jen ten malý zlomek opravdových volů, kteří to sežerou komplet a bez řečí.

jiri Linhart

Takovych meilu jsem smazal mraky ! Stalo se mi,ze meil-udajne od Ceske Sporitelny po me zadal ruzne,duverne informace a prilohu. Jelikoz nemam s Ceskou Sporitelnou nic spolecneho,vse jsem oznamil na PCR,kde me pozadali,abych prisel za 2 dny a meil NEMAZAL ! Vsechno si pak pretahli Specialisti na IT z PCR a behem 2 mesicu mi od PCR prisel dopis a v nem kolik lidi bylo takto oblbovano ! Ale,UPOZORNILI ME ! PRILOHU NEOTVIRAT ! ! UDAJNE JSOU V PRILOZE VIRY,KTERE VAN NAPADNOU PC CI SMARTPHOUN A POD ! Me prilohu antivirus NEPUSTIL ! ALE I TAK. PRILOHY NEOTVIREJTE ! ! !

patricie007

Já jsem s nima zkoušela komunikovat. Jde tam o to,že buďto chtějí peníze ,které máte zaplatit kurýrovi,který veze kartu na vaše jméno a ten poplatek má být směšný,vzhledem k sumě,která je na kartě :D ( ale je třeba i kolem 20 000 ) a nebo chtějí abyste si otevřel účet u některé konkrétní banky,takže to budou lidé,kteří z toho berou nějakou provizi. ( pracovník banky,dealer apod.) Už jsem jim psala i ošklivé odpovědi,jestli si myslí,že jsme tak hloupý ??? Dokonce jsem jim psala i to,že finance nemám,ať s tím kurýr přijede, s tou kartou, a já že okamžitě vyberu třeba 20 000 Euro,které dostane :D . No,Volají i boha na pomoc,jen aby člověk hlavně poslal tu částku,jinak že budeme plakat a litovat. Je to smutné,že nás mají za takové hlupáky.

maladrzkata

Ahojky
Nám tento email rovněž dorazil se sumou USD 13 700 000. Nevím co stím sledujou, ale maj to pěkně vymyčlený.Pokud má někdo slabé nervy a je malomyslný, tak jim na to skočí.Ze začátku to vypadá solidně i když je to podezřelé a časem vlastně z těch dalších mejlů je vidět že se opakujou a když sem chtěl od nich v jakém jazyce s nima hovořit a zeptat na poplate daní (o kterých se zmínili), tak se odmlčeli.Takže by to chtělo rozšířit na veřejnost aby někdo malomyslný nenachytal.S poz­dravem