autacek

Věří dnes děti déle „na čápa“, nebo na Ježíška?

Nejlepší odpověď
annas

jiná odpověď

Myslílm si, že na čápa či vránu už mnoho děti nevěří, zvlášť když se jim narodí druhý sourozenec. Bříško maminky je reálné, záleží na tom, jak to rodiče vysvětlí úměrně věku. V jedné reklamě dítě maže mamince bříško s miminem.

Na Ježíška děti věří déle, toho nevidií, takže se ho mohou představit. Věk – těžko říct. Možná je to víc tradice, která vyvolává atmosféru Vánoc.

Často se dětí dovědí informace od spolužáků či kamarádů, že je to všechno jinaki.

Existují i knížky pro děti, které se týkají lidského těla atd.

Další odpovědi
Roman71

jiná odpověď

Je spousta takových dětí, kterým rodiče od malička nedokáží plně vysvětlit, jak věci ve skutečně jsou. Začíná to „vánoční“ pohádkou a končí čápy a vránami.. Když pak rodič chce, aby mu odrůstající děti nelhaly, je na rozpacích, protože rodiče mu neříkali pravdu už od útlého dětství :)

dudu

na Ježíška

Naše dcery tradici o Ježíškovi dlouho obhajovaly. Údajně jim to přišlo romantické a nechtěly přijít o iluzi z dětství.

Mc Merkurion

jiná odpověď

… nevím jak děti, ale někteří dospělí i dnes věří stále na Ježíše … tak proč by děcka měla bejt jiná? …

SEmperor06

na Ježíška