kolovrat

veřejně prospěšné práce

Lze se při ukončení veřejně prospěšných prací dohodou ve zkušební době ze strany zaměstnance přihlásit ihned na pracovní úřad?

Odpovědi
zzzzz

Veřejně prospěšné práce jsou trest, v rámci trestního zákona, udělený trestním soudem. Není to pracovní poměr. Pokud si měl trest, tak si u něj mohl být na ÚP celou dobu, to s prací nemá nic společného.
Pokud si ukončil práci (ne trest) tak se na ÚP přihlásit můžeš.

Doplňuji:
Na veřejně prospěšné práce, může člověka poslat jenom soud!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!

Žádný úřad!!!!!!!!!­!!!!!!!!!

Vy si tu pletete pojmy: veřejně prospěšné práce a veřejná služba. Je to fakt velký rozdíl!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mosoj

No vidíš dnes je to trest a dříve to byla práce v akci „Z“.

klob1

Ano, souhlasím s ZZZZ. Většinou stejně Ti, kterým to je určené to nevykonávají, ale frknou to nějakým lidem.
jinak slyším poprvé, že by na to byla smlouva, možná rozsudek soudu, který byl obeznámen nějaké Propabační agentuře, která právě zajišťuje tento trest. Takže jistě smlouva na to není a neexistuje, tudíž ji člověk ani nemůže vypovědět. Až to odpracuješ, tak oni to nahlásí, že trest je splněný a pohoda.

Skvirukl

To může být problém. Pravděpodobně záleží na tom, kdo Tě na veřejně prospěšné práce poslal (zda úřad práce nebo jsi tam šel z vlastní iniciativy). Kdyby to byl úřad práce, tak bys asi musel čekat několik měsíců (asi půl roku) než by Tě znovu zaevidovali. Lepší je na veřejně prospěšných pracích vydržet až do konce a najít si během toho jinou práci.
Doplňuji:
Veřejně prospěšné práce se mnohdy pletou s formou trestu – obecně prospěšnými pracemi: Jde však o velký omyl. Veřejně prospěšné práce jsou úplně něco jiného (nabízí se nezaměstnaným na úřadě práce). Obecvně prospěšné práce jsou forma trestu.