teracora

Věk psa(feny)při posouzení DKK

Dobrý den.
Chtěla jsem se zeptat, jestli je reálné podstoupit toto vyšetření u fen co už rodily. A jaký je nejlepší věk pro toto vyšetření a jestli se s věkem třeba nezvyšuje riziko na horší DKK ?

Nejlepší odpověď
beer

S přibývajícím věkem se riziko a projevy dysplazie kk u některých plemen zvyšují více, u jiných méně, ovšem záleží mmj. také na genetické výbavě jedince.
Kontaktuj svého veterináře a domluvte se na dalším.
Spoustu věcí o DKK najdeš zde:
http://www.vet­centrum.cz/sto­dulky/dkk/181/d­ysplazie-kycelniho-kloubu-dkk

Další odpovědi
Zplic

Dysplazie kyčelních kloubů je dědičné onemocnění. O diagnózu musíte žádat co nejdříve, když se projeví zhoršená chůze psa. Pokud chcete psa ochránit před dysplazií, pak nejlépe z preventivního hlediska. Nejlépe k tomu slouží ortopedická matrace pro psy, která podporuje ležení psů ve správné poloze, rovná páteř, působí proti otlačeninám a zvyšuje hřejivost při ležení. Tím se uvolňuje námaha nasbíraná při chůzi nebo při ležení na tvrdém povrchu.

Zdroj: matrace.pro-psy.org/dysplazie-kycelnich-kloubu-psu/