autacek

Vědí vojáci, do čeho jdou, a jsou skutečně ochotni pro rozkaz obětovat i svůj život?

A patří umírání častěji k této profesi než k profesi civilních povolání? Proč se tedy potom všichni tak diví a děláme z nich hrdiny? Vždyť si je přece neplatíme za samotné sezení v kasárnách, ale někdy to tak díky povyku, když se někomu něco stane, vypadá.

Nejlepší odpověď
Drap

Vědí, nebo se to brzy dozví. Nelze takto posuzovat, je rozdíl mezi vojákem v poklidu cvičícím a vojákem nasazeným do válečného konfliktu.

Další odpovědi
Kryšpín

Jak to řekl Donald o americkém žoldáku, – věděl do čeho jde

Klaproth

Ano vědí. Když jsem byl vojákem, věděl jsem, že moje předpokládaná životnost v boji jsou celé 4 minuty. To je pro dvacetiletého kluka hromada času. Na můj názor se nikdo neptal. Rozkaz zněl jasně – po odražení protivníka přejít do protiútoku a za dva dny obsadit linii Regensburg, Bad Abbach, Landshut.

fira

Samozřejmě že vědí do čeho jdou.Dnes jich tam jde většina pro peníze.Doba kdy se tam chodilo z vlasteneckého přesvědčení je dávno pryč.A kromě pár států na světě kde je vojna povinná tak zbytek má vojáky profi Tzn májí to jako zaměstnání.