Avatar uživatele
autacek

Vědí vojáci, do čeho jdou, a jsou skutečně ochotni pro rozkaz obětovat i svůj život?

A patří umírání častěji k této profesi než k profesi civilních povolání? Proč se tedy potom všichni tak diví a děláme z nich hrdiny? Vždyť si je přece neplatíme za samotné sezení v kasárnách, ale někdy to tak díky povyku, když se někomu něco stane, vypadá.

Zajímavá 0 před 2375 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Vědí, nebo se to brzy dozví. Nelze takto posuzovat, je rozdíl mezi vojákem v poklidu cvičícím a vojákem nasazeným do válečného konfliktu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kryšpín

Jak to řekl Donald o americkém žoldáku, – věděl do čeho jde

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Klaproth

Ano vědí. Když jsem byl vojákem, věděl jsem, že moje předpokládaná životnost v boji jsou celé 4 minuty. To je pro dvacetiletého kluka hromada času. Na můj názor se nikdo neptal. Rozkaz zněl jasně – po odražení protivníka přejít do protiútoku a za dva dny obsadit linii Regensburg, Bad Abbach, Landshut.

Upravil/a: Klaproth

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
fira

Samozřejmě že vědí do čeho jdou.Dnes jich tam jde většina pro peníze.Doba kdy se tam chodilo z vlasteneckého přesvědčení je dávno pryč.A kromě pár států na světě kde je vojna povinná tak zbytek má vojáky profi Tzn májí to jako zaměstnání.

před 2375 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek