annas

Vědí lidé, že rozum má své meze, a omezenost je neomezená? Podaří se najít neomezenou možnost omezit moc omezenců?

Inspirovaly mě citáty Jiřího Žáčka a Gabriela Lauba.

https://citaty­.net/citaty/6822-jiri-zacek-rozum-ma-sve-meze-ale-omezenost-je-neomezena/

https://citaty­.net/citaty/24248-gabriel-laub-lidstvo-by-melo-neomezene-moznosti-kdyby-melo-moz/

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/photos/flag­man-lidsk%C3%A9-osoba-provozu-190063/

Nejlepší odpověď
Drap

Ano je to tak. A běžným pozorováním okolí dospívám k poznání, že omezenosti jaksi přibývá a můžeme se s ní setkat na každém místě. Najít způsob a možnosti jak ji omezit by bylo na Nobelovu cenu. Bohužel myslím, že vynalezení neomezeného způsobu jak omezit omezenost je doposud v nedohlednu.

Další odpovědi
led

Citáty jsou krásné, ale…
Člověk nerad přiznává svou omezenost. Proto vytvořil tyto poučky. (viď otázka)
Překonat lidskou blbost je možně jen ještě větší blbosti, které všichni uvěří.
Z toho plyne, že lidská blbost nezná hranic, čímž překonává i hranice omezení neomezenosti.

hapiky

Omezení může být i kladné(při pohromách či epidemiích), ale to je spíše vyjímka.
Překonat blbost ještě větší blbostí by vznikla superblbost a na tu už platí jen zákaz cokoliv zakazovat.
Mě nejvíce fascinuje, když silničáři uzavřou jeden nebo dva pruhy kuželama(v tom jsou mistři světa) a na různě dlouho dobu se nic neděje. Neberu žádné vysvětlení typu je to nebezpečný úsek. Nebezpečný začne být tehdy, když tam dají ty kužele a nic se neděje. Než začnou něco dělat(s různými obstávkami) uplyne hodně vody. V zahraničí by si ani neškrtly.