Avatar uživatele
Ametyst

Věděli jste, že manželka Petra Fialy je vystudovaná epidemioložka?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? GM, Čecho_slovák před 870 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Možná spíš hygienička, ale to samozřejmě spolu souvisí (podle vlastního CV je její zaměření „prevence neinfekčních a infekčních chorob, hygiena práce, hygiena dětí a mládeže, výchova ke zdraví, zdravý životní styl“). V odkazu jsou vidět její publikace, vyučované předměty atd. (v tom je akademická sféra maximálně transparentní).

Zdroj: https://www.mu­ni.cz/lide/270898-jana-fialova

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Cvrčák

Ne, jen, že Petr Fiala je politolog.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Nevěděl, ale podle mě je to jistě plus pro Petra Fialu. Jeho žena mu může poradit, pokud pan Fiala bude mluvit o koronaviru v televizi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Mít doma odborníka, to se v dnešní době může hodit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Čecho_slovák

Nevěděl, ale záleží, jestli obor epidemiologie vykonává.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Nevěděl jsem to. Může to znamenat, že paní Fialová bude fungovat jako oficiální, nebo neoficiální poradce. Stejně si myslím, že je to k ničemu. Do epidemiologie strká nos kdejaký doktor a každý má jiný názor.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Nevěděl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xiperio

Nevěděl jsem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Manželka Petra Fialy je biolog.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Ametyst

Paul1: To je pravda. Nejvíc se to hodí, pokud je odborník jednoznačně zapleten s vládou. Protože odborník, který nezastává stejný názor jako vláda, jako by nebyl: žádné kamery, mikrofony, rozhovory.

Avatar uživatele
Pepa25

elkon: rozhodující je nejvyšší vzdělání, ne? Pokud vystudovala přírodovědu, ale pak si dodělávala doktorát na lékařské fakultě v oboru hygiena a pak celý život pracuje v lékařských oborech, tak bych ji nenazýval biologem …

Avatar uživatele
elkon

OK, Jana Fialová je proděkanka pro záležitosti studentů Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a manželka předsedy ODS Petra Fialy, mají spolu tři děti. Působí na Ústavu ochrany a podpory zdraví LF MU, má doktorát v oboru hygiena, preventivní lékařství a epidemiologie.

Nový příspěvek