Ametyst

Věděli jste, že manželka Petra Fialy je vystudovaná epidemioložka?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Možná spíš hygienička, ale to samozřejmě spolu souvisí (podle vlastního CV je její zaměření „prevence neinfekčních a infekčních chorob, hygiena práce, hygiena dětí a mládeže, výchova ke zdraví, zdravý životní styl“). V odkazu jsou vidět její publikace, vyučované předměty atd. (v tom je akademická sféra maximálně transparentní).

Zdroj: https://www.mu­ni.cz/lide/270898-jana-fialova

Další odpovědi
Cvrčák

Ne, jen, že Petr Fiala je politolog.

Rokio

Nevěděl, ale podle mě je to jistě plus pro Petra Fialu. Jeho žena mu může poradit, pokud pan Fiala bude mluvit o koronaviru v televizi.

paul1

Mít doma odborníka, to se v dnešní době může hodit.

Čecho_slovák

Nevěděl, ale záleží, jestli obor epidemiologie vykonává.

Kepler

Nevěděl jsem to. Může to znamenat, že paní Fialová bude fungovat jako oficiální, nebo neoficiální poradce. Stejně si myslím, že je to k ničemu. Do epidemiologie strká nos kdejaký doktor a každý má jiný názor.

Emefej

Nevěděl.

xiperio

Nevěděl jsem.

elkon

Manželka Petra Fialy je biolog.

Ametyst

Paul1: To je pravda. Nejvíc se to hodí, pokud je odborník jednoznačně zapleten s vládou. Protože odborník, který nezastává stejný názor jako vláda, jako by nebyl: žádné kamery, mikrofony, rozhovory.

Pepa25

elkon: rozhodující je nejvyšší vzdělání, ne? Pokud vystudovala přírodovědu, ale pak si dodělávala doktorát na lékařské fakultě v oboru hygiena a pak celý život pracuje v lékařských oborech, tak bych ji nenazýval biologem …

elkon

OK, Jana Fialová je proděkanka pro záležitosti studentů Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a manželka předsedy ODS Petra Fialy, mají spolu tři děti. Působí na Ústavu ochrany a podpory zdraví LF MU, má doktorát v oboru hygiena, preventivní lékařství a epidemiologie.