Avatar uživatele
Zdenčí

Stačí, když podám žádost o zrušení věcného břemene (prababiččin byt v domě) já sama, nebo ji musíme s bratrem podat oba?

Dobrý vecer, měla bych dotaz. S bratrem vlastním dům, na kterém je věcné břemeno bytu na prababicku. Toto věcné břemeno chceme zrušit. Je potřeba, abychom o toto požádali oba, nebo stačí když to vyřídím já sama? Děkuji za odpověď.

Zajímavá 0 před 1802 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Herjulfson

Z dotazu nevyplývá zda prababička ještě žije, ale předpokládejme, že již ne. V tomto případě by to bylo takto:

  • Je třeba zpracovat návrh na vklad – formulář katastrálního ú­řadu.
  • K tomu se přiloží úmrtní list.
  • Dále ještě musíte přiložit „prohlášení o zániku práva odpovídajícího věcnému břemeni v důsledku úmrtí oprávněné fyzické osoby“. To je další formulář, který naleznete na stránkách CUZK.

Návrh na vklad stejně jako samotné prohlášení může podepsat jen jeden z vás. Jen na prohlášení o zániku..... musí být ověřený podpis (sice to odporuje logice, když je přiložen originál úmrtního listu, ale je to prostě tak). Poplatek na katastru činí 1.000,– Kč.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Podle mne by k tomu měl stačit jeden z Vás, věcné břemeno se vázalo k domu.
Měla/i. byste doložit (úmrtní list vzít s sebou) úmrtí prababičky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

Stačí jeden z Vás, doložit věrohodným dokladem, že babička již nežije.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Odpověděl Herjulfson. Jen pro pořádek: pokud oprávněná žije, tak je zrušení možné dohodou, tzn. s jejím souhlasem!

před 1801 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek