Baryonyx

Ve kterých vodních plochách v ČR žijí velcí sumci, kteří mohou zaútočit na menšího psa a ulovit ho?

Ve kterých rybnících (jezerech, vodních nádržích) v ČR žijí velcí sumci, kteří mohou zaútočit na menšího psa plavajícího na hladině a ulovit ho?

Nejlepší odpověď
annas

Odpvoěď vám poskytne Wikipedie.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sumec_velk%C3%BD

"V ČR jsou oblíbené sumcařské lokace Vodní nádrž Orlík, Vodní nádrž Slapy nebo Labe.

Sumec se živí různou potravou, jejíž složení se mění v průběhu jeho věku. Mladší jedinci se živí zooplanktonem. Dospělý jedinec chytá červy, obojživelníky, plazy, měkkýše, korýše, ryby, vodní savce a dokonce i drobné vodní ptáky (např. kachny).

Vzácně může zaútočit i na menšího psa, některé případy o napadení psa sumcem pochází i z ČR. Mohou být kanibalové. Podle studie zveřejněné výzkumnými pracovníky na univerzitě v Toulouse ve Francii v roce 2012 bylo pozorováno, že jedinci tohoto druhu v prostředí mimo jejich obvyklá stanoviště vyskakují z vody, aby se živili holuby na zemi

Vysoká je jeho sportovně rybářská hodnota a uplatňuje se též jeho tzv. biomeliorační funkce – omezování a zhodnocování přemnožených druhů ryb. V poslední době je pozorován jeho populační nárůst „pravděpodobně nárůstem teplot“, což začíná způsobovat i opačný problém. Sumec se pak stává nežádoucím dravcem, který dokáže naprosto zdecimovat ostatní populace ryb."

„Dobrodruh Vágner: Obří sumec slupne i psa jako malinu! “

Podívejte se na video, jak velký sumec spolkl psa:
https://hobby­.blesk.cz/cla­nek/hobby-moje-hobby/163458/do­brodruh-vagner-obri-sumec-slupne-i-psa-jako-malinu-podivejte-se-na-video.html

Další odpovědi
Drap

Pouze na těch velkých. Sčítání ryb se nedělá, a nikdo dost přesně nedokáže říct, kde jak velká ryba žije, pokud ji neuvidí. A za týden to může být jinak. U malých plemewn se to teoreticky může stát, snad je i takový případ zaznamenán, ale nikdo neví kdy a kde to bylo, co to bylo za psa a jak byl velký. Šance že při koupání psa mě ho sežere sumec je téměř nulová.

Emefej

Sumci jsou přemnožení a žijí téměř všude. Zda je sumec schopen ulovit psa, netuším.

zjentek

Ano, i toto se s plemeny typu „…líz“ stát může a to kdekoli na vodní ploše, kde je předpokládám život v ní. Pozor! Plemena stejných typů také může kdekoli venku unést sova, zejména pak v noci. Takže hlídat, hlídat a znovu hlídat. Ale je to marné, marné a marné, bo takhle by psík nemohl nic… );