Jelda

Ve kterém programu se dá ze souboru .avi udělat .divx

Prosím poraďte ve kterém programu se dá předělat soubor .avi na .divx. Děkuji

Nejlepší odpověď
Hlada

Bude potřeba nejdřív ujasnit si pojmy.
DivX je obchodní značka, chápaná především jako kodek, který je kompatibilní se standardem komprese MPEG-4.
Avi je multimediální kontejner, který může obsahovat různé datové stopy (audio, video, text). Avi tedy může obsahovat video stopu kódovanou DivX kodekem.
Na separaci stop můžete použít třeba VirtualDub, mám ale dojem, že vám jde o jiný problém.

Další odpovědi
Michal Kole

Jakýkoliv videokonvertor s kodekem MPEG4 divx. divx je skoro jako avi.

Obecně nezáleží na příponě, ale na datovém typu souboru, např. v avi může být klidně wmv i když je to méně obvyklé.