Sirifan

Čím si přivydělat jako student?

Rád bych se zeptal jestli někdo nemá nějaké rady či zkušenosti s tím jakou práci si najít, když nemám kvůli škole a tréninkům moc času a ke grillu v mekáči se mi nechce. Nevadí mi těžká práce, ba naopak radši budu 6 hodin tvrdě dřít a vydělám si pořádný peníze než se někde 12 hodin nudit. Umím poměrně dobře se všemi různými grafickými a technickými programy (Photoshop, AutoCAD, ArchiCAD, Adobe After Effects atd), anglicky umím na velmi vysoké úrovni. Zajímají mě vaše rady, čím jste si při škole vydělávali, kde hledat a všechny možné rady okolo. Díky

Nejlepší odpověď
klumprt

Trochu protimluv – nemám moc času, ale radši si vydělám peníze, než se někde 12 hodin nudit.
Takovou brigádičku, aby člověk seděl u počítače a hrál si s nějakými prográmky a pocvičil angličtinu, to aby jeden pohledal. To jsou tak specializované dovednosti, pro které si firma asi nebude hledat brigádníka, ale spíš kmenového zaměstnance. Nicméně držím palce, třeba někde něco takového existuje.
Většina brigád je obyčejný nádenický nekvalifikovaný opruz. Já jsem např. doplňoval zboží v Makru, vyráběl smaltované nádobí v továrně, pomáhal na stavbách, vyráběl v tiskárně skipasy, sekal trávníky na sídlišti, dělal ostrahu vchodu na výstavišti, hrál v komparsu aj. Není to žádná sláva, ale člověk z toho získá jedinečnou zkušenost a přičuchne si k tomu, jak si žijí obyčejní lidé. Mekáč je podle mě super brigáda už jenom proto, že se tam člověk aspoň nažere. 🙂

Další odpovědi
marek953

Co studuješ? SŠ, VŠ? Pokud v tom Photoshopu opravdu umíš dělat grafiku, tak můžeš zkusit dělat na živnostňák. Já jsem při takhle VŠ programoval (zejména web). Nebyl to pravidelný výdělek, což bylo na prd, ale když práce byla, tak hodinová odměna stála za to. Ve vyšších ročnících VŠ už je rozumné udělat si čas alespoň dva dny v týdnu na práci v oboru v nějaké firmě, případně pokračovat jako OSVČ, pokud si člověk umí shánět zakázky.

Emefej

Já jsem na VŠ chodil na noční vykládku vagónů.