EMELOUN

Jaký máte názor na práci veterináře? Máte zvíře?

Chtěla bych se zeptat na váš názor na práci veterináře. Máte zvíře? Tak sem prosím napište vaše poznatky. Děkuji mockrát ❤️

Nejlepší odpověď
Drap

Ano mám zvířata. Když je nějaký problém, zajdu k veterináři, nebo ho pozvu a on dělá svou práci. Jaký mohu mít názor na jeho práci. Je to medicína pro zvířata. Některý veterinář e lepší, jiný horší.

Další odpovědi
Viktorie II.

Nemíním chválit, nemíním hanit práci MVDr. A už vůbec ne tady.

Jiří Bohumil

Jsou „veterináři“ a Veterináři. Ti první to dělají hlavně pro peníze, ti druzí, s velkým „V“ pak opravdu z lásky ke zvířatům. Pokud je potřeba ošetření zvířete v sobotu a v neděli, tak těch prvních se nedovoláte. Naopak ti druzí jsou k dispozici kdykoliv, i v noci a ve svátky. V tom je ten velký rozdíl. Rovněž pak je velký rozdíl mezi příjmy obou skupin. Ti první si většinou staví „kliniky“ a pouze za pozdrav inkasují. Ti druzí pak většinou působí „v terénu“ a jezdí po nemocných „pacientech“ a občas i zadarmo, pouze za dobrý pocit že zvířeti pomohli.
A proč toto mohu posoudit? Neboť má dcera je tou veterinářkou, bohudík té druhé skupiny a mohu tedy tuto situaci hodnotit celkem s přehledem. A není to opravdu subjektivní. Už v dřívějších dobách, kdy naše dcera nebyla ještě veterinářkou a byla pouze chovatelkou zvířátek, byli jsme mnohdy nuceni zákroky veterináře vyhledat. Takže již tehdy jsme určité zkušenosti a přehled o jejich přístupu získali.
A v současnosti je tato situace ještě výraznější.
Zejména ve všeobecném přístupu. Ta první skupina se přednostně věnuje pouze malým zvířátkům, psům, kočkám a případně dalším drobnějším. A inkasují za to docela velké sumy. Pokud jde ale o zvíře větší, kravičku, koně, ovci, kozu, ke kterým se většinou musí do stáje, o to žádný zájem nemají. Jde o mnoho námahy, nutné do problematického prostředí a někdy i u trochu problémovější majitele.
A třeba u nás (žijeme společně) nyní máme průměrně běžně 5–7 psů a koček nepočítaje. A většina jsou buďto „nalezenci“, které někdo přinesl, nebo zvířátka, jež chtěli jejich „páníčci“, z různých důvodů, třeba i utratit.
Jo, lidé jsou různí, jak majitelé, tak i ti veterináři.

Rocker

Máme dvě fenky,k veterináři chodíme v Praze i na chalupě,zatím jsme všude spkojeni.

zjentek

Můj spolužák je veterinář. Tvrdí, že prý to není špatná práce.

paul1

Máme psa, kíženec bígla, s prací našeho veterináře spokojenost, je šikovný.

Viktorie II.

Příspěvek smazán administrátorem.