annas

Vaříte s láskou? Dá se příprava jídla ovlivnit pozitivní myšlenkou?

Stalo se vám, že vaříte oběd a máte tak špatnou náladu, že byste „hrnec nakopli“. Nakonec přece jen bez nadšení jídlo sníte, najedli jste se, ale nepochutnali, je vám třeba těžko.
Podle profesorky Anity Woollandové není důležité, co jíme, ale zda jídlo přpravujeme s láskou, s radostí, že ostatním i nám bude chutnat… I bramborák může být v tomto směru zdravější než koupený hamburger…
Doplňuji:
Hanulko, moc hezké.

Nejlepší odpověď
www

Spíše bych řekl, že jakkoliv připravené jídlo chutná v rodinné pohodě mnohem líp. Jak může chutnat perfektní oběd v rozhádané, nebo vystresované rodině?
Zkušenost
Doplňuji:
A do té připravy obědu můžeš dát lásky i doporučení chytrých lidí kolik chceš..

Další odpovědi
hanulka11

Ano, teď jsi to trefila na hlavičku. S láskou se uvaří i výborné brambory na loupačku, lívance , či škubánky a když se hezky naservírují a je pohoda u stolu tak není co řešit.S láskou se nemá šetřit nikde .
Doplňuji:
a hlavně když vařím vím, co má kdo rád a snažím se jejich chuti vyhovět a už je vidím jak si pochutnají a to je ten motor který pohání tu láskyplnou vařečku

Drap

Určitě, jsem o tom přesvědčen, že to tak funguje. Pokud neni pohoda a nevaří se s láskou, tak je lepší nevařit. Jsem přesvědčen o tom, že nejvýrazněji se to projevuje při přípravě masa, zvláště pak asi minutek.

arygnoc

samozřejmě!
bez toho snad ani dobré jídlo nejde udělat.

Hamburger je těžko dělaný s láskou.

ten který je

To se netýká jen jídla,ale všech oborů lidské činnosti.:-)

tom004

Vaření,je,pro mne, paráda,oddychovka,a taková,zkušebna,na dobroty,a proto,je,vaření s „nepozitivní“,myš­lenkou,nesmys­l.Neznám,žádné­ho „cvoka“,který,by šel vařit,a měl vztek.A,nebo,e­xistuje,ale potom v kuchyni nemá co dělat.Asi,jsem to zmotal,ale když vařím,tak,ne proto,abych někoho,…vzdávám,pro­tože nechápu. 🙂

coco

Dobrá otázka: když mám špatnou náladu a mám vařit, tak to ani mě samotné nechutná.
Ale pro zajímavost: v Číně, dle starých tradic, považují jídlo uvařené mrzkým člověkem přímo jako nosič negativní energie. Otrávený kuchař = otrávené jídlo…

Děda Louda

Nevím, jestli je to tak, jak pokládáš otázku, ale naopak to funguje zcela určitě, tedy dobré jídlo dozajista ovlivňuje pozitivní myšlenky.
Ale nakonec to může pomáhat v obou směrech.
Jako všecičko ostatní je i toto jenom v lidech.