Frckar

Válka ve Vietnamu – jednotky Vietcong

Je pravda, že jednotky Vietcongu byly velice dobře vycvičeny a přizpůsobeny pro boj v terénu, a proto dokázaly nadělat američanům takové ztráty?

Nejlepší odpověď
venkovan

Vycvičeni byli ale jen část, ale jich bylo několika násobně víc. Stačí se podívat na statistiky zabitých na obou stranách války.
To, že USA a spojenci tuto válku nebylo ani tak přesilou a výcvikem protivníků, ale politickou situací v USA a tlakem na konec války která zatěžovala rozpočet.

Další odpovědi
led

Už ste si aj odpovedal. Ano, boli dobre vycvičení, za stáročia bojov proti rôznym dobyvateľom (Japoncom, Francúzom,…)
Veď proti Američanom bojovali veteráni víťazných bojov proti Francúzom -Cudzineckým légiám. Po druhe Vietcong nemal kam ustúpiť, bojoval o prežitie, o svoju budúcnosť. A americkí vojaci pre koho bojovali, za čie záujmy?
Doplňuji:
Ano USA, to prehrali z politických dôvodov, ale veľký vplyv na to nemal pohľad sveta na vojnu, ale vnútorný odpor mladej generácie, ktorá odmietala bojovať za cudzie záujmy a veľké ekonomické straty chýbajúce pre vnútornú ekonomiku.
PS.
Vietcong by totiž bojoval do posledného dychu. Po politickej stránke vlastne prehral aj Severný Vietnam, zriadenie síce ostalo ale vedľa neho sa začal rozmáhať aj súkromný sektor.

tom004

Nejspíše ano,když dali američanům,za uši.

jmhad

a nejen on.Předtím to byli severokorejci a dnes třeba jednotky v Afgánistánu,které dali na prdel i Rusům.Ono kdo se brání a zná svou zemi,je na tom podstatně lépe než agresor. To poznali mnozí,třeba Napoleon,Hitler­.....

baghira

Měli znalost prostředí, měli podporu obyvatelstva, a stejně jako v jiných totalitních systémech nehleděli ani na vlastní lidské ztráty. Nicméně o jejich výcviku a vybavení si nedělejme žádné iluze.

USA to zabalily ne z důvodů vojenských, ale politických.