MrGandy

Válečná ocenění

Dobrý den,
teď jsem si prošel pár odkazů a přečetl si něco o medailích za statečnost apod… Jaké je nejvyšší ocenění a co to pro dotyčného přináší? Myslím tím, že se například před dotyčným salutuje apod…

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat do odkazu, pokud myslíte československá a česká ocenění.

http://www.acr­.army.cz/vystroj/hod­nosti-5003/

Najděte si nadpis: Vojenské řády, vyznamenání a medaile
Jsou zde podrobnosti, třeba se dovíte to, co potřebujete vědět.

Další odpovědi
astroamateur

no hlavně podle činu dotyčného se udělují různé medaile třeba v anglii Viktoriin kříž kdysi za hitlera Rytířský kříž…

zl@tk@

Před nositelem medailí a vyznamenání se nesalutuje proto, že tyto má na uniformě. Zdraví se hodnost. Nižší šarže zdraví tu vyšší: kapitán zdraví majora atd. Při rovnosti hodností se oba příslušníci ozbrojených sborů zdraví současně – salutováním.