Avatar uživatele
Gus_Fring

Váha mi ukazuje menší hmotnost. Ztrácím tuk?

Držím dietu (tu správnou, při kterém nehladovým a ani se nepřejídám), řekl bych, že piji normálně a každý den dělám pár základních cviků (kliky, sedy-lehy apod.). Když se tedy jednou za týden zvážím a jsem hubenější o 0,9 kg než minulý týden, zhubl jsem o tuky? Vím, že se svaly „hubnou“ lépe, tak doufám, že se to není můj případ. Nebo je také možnost, že jsem vypil méně vody. To bych ale řekl, že za delší časový úsek jako je týden je hloupost. Jaký je váš názor? Mám si radši měřit šířku pasu metrem, bude tam přesněji vidět hubnutí?

Zajímavá 0 před 1617 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
callmehelf

Hlavně do sebe musíš dostat alespoň 1,7g na kg tělesné váhy proteinů, aby nedocházelo ke katabolizaci, která vlastně jak říkáš, hubne svaly. Proto měj proteinů na maximu. A k tomu jestli hubnete. Váha je jen takový menší nepřesný ukazatel. Je lepší si měřit pás, zde vidíte nejvíce. Pokud budete hubnout v pase a váha nepůjde dolů, je to z důvodu, že nabírate svaly a hubnete tuky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Měř se v pase a pij více vody.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Rozdíl 0,9 kg za týden ještě nemusí nic zamenat. Hodně záleží i na stupni zavodnění organismu. Chtělo by to častější vážení, jedině tak zjistíš trend. Ale jinak se nejdřív „spalují tuky“. Svaly přicházejí na řadu až po dlouhém hladovění.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví