Lgee

Vadilo by vám být ocipovany? (Čip v těle)

Tak pokud by to praktikovala ČR tak ani nějak extra by mi to nevadilo, přečijen je to můj vlastní stát.
Ale pokud by to dělala EU raději bych spáchal sebevraždu.
Co vy?

Odpovědi
Edison

Vadilo. Doporučuji knihu The circle (kniha je mnohem drsnější a lepší, než film) a 1984.

Ametyst

To by mi hodně vadilo. I když to vypadá, že nás to stejně nemine. Politici dělají všechno nějak jinak, než chce lid, který už vidí, jak mu ukrajují ze svobod.

Funna

Vadilo…já už se toho nedožiju, ale myslím, že další generace to nemine…a je mi jedno jestli by mě čipovala ČR, nebo EU…čtečky budou určitě univerzální a budou všude…

anonym

Nemyslím si, že se toto zavede. Není to totiž ani bezpečné ani praktické. Číslo čipu se dá snadno bezkontaktně přečíst, takže si na tom nemůžete postavit ani odemykání dvěří od domu, kdokoliv by si snadno vyrobil duplikát vašeho čipu ani byste o tom nemuseli vědět by se snadno dostal kamkoliv kde je zabezpečení jen na tomto čipu postavené. K identifikaci osob to také není moc vhodné protože kráděž identity kohokoliv by se stala naprosto trivální a dokázalo by to i dítě s kopírkou čipů z čínského eshopu za 3 dolary. K čemu by to pak bylo kdybyste u každého zločinu stíhali člověka, který se identifikoval naklonovaným čipem a identitou někoho jiného – naprosto k ničemu. Tohle zavedeno nebude, a pokud ano, musely by ty čipy být mnohem pokročilejší a využívat privátní a veřejné klíče, rozhodně mnohem pokročilejší než jaké se používají dnes.

Rokio

Ano, vadilo. Nejsem pes.

Kepler

Pokud by mi to mohlo zachránit život, tj. čip by obsahoval údaje o krevní skupině a ostatní lékařsky důležité údaje, pak my mi to nevadilo, naopak. Nějaký šikovně schovaný podkožní čip by to jistil. Bral bych i USB port za uchem a mikropočítač v hlavě.

Kelt

Ale máš jenom silné řeči. Kdyby ten čip obsahoval informace o tobě o tvém kontě, zdravotním stavu a jiném, tak by to bylo skvělé. Půjdeš v Hamburgu po ulici a ztratíš vědomí a oni hned budou vědět, jakou máš krevní skupinu, kdo je tvoje pojišťovna, kde máš příbuzné a podobně.

Rokio

Čipování lidí je prostě špatné. Souhlasím s Georgem a Edisonem.

anonym

Už jsem si zvykl na to, že tu neustále strašíte konspiračními teoriemi o tom jaké hrůzy EU zavede, ale uvědomte si že jen vaříte z vody. Žádný takový návrh neexistuje a ani by to k ničemu nebylo. Existuje pár lidí kteří si ty čipy instalují sami, jsou to primitivní nfc tagy, kterými si platí kafe nebo otevírají dveře, ale jak jsem psal, není to vůbec bezpečné, ti lidé si prostě jen hrají s netradičním využití technologie která je ale pro daný účel zatím nevhodná.

anonym

pasivní vzáleně aktivovatelné čipy nejsou pro účely jakkoliv související s finančními transakcemi či zabezpečením vhodné už z postaty jejich fungování. Nemáte šanci oblivnit komu svůj kód vyzradí. V podstatě jej vyzradí komukoliv kdo má čtečku 🙂 což je zabezpečení jak noha. Ǔčel NFC čipů je úplně jiný. Identifikovat tam, kde reálně nehrozí, že se někdo pokuší identifikaci neautorizovaným klonováním čipů jakkoliv sabotovat. Takže třeba u zavazadel na letišti, u zboží v sámošce, u psů, tam je to ok, nikdo se s podvody namáhat nebude. U lidí a zabezpečení vstupu do drahých nemovitostí či aut si ale buďte jisti že už by se to zloději vyplatilo zkusit 🙂

Edison

Jakmile budeš mít chip, bude kedekdo vědět, co jsi zač, kde se pohybuješ, ve spojení s kamerama budeš moct být cíleně sledován, takže každý bude moct vědět, co děláš, kdy a jak to děláš…