Daniel16

Vadí kůži, pokud použijete zkažený krém/olej proti spálení?

Nejlepší odpověď
S.Mikušek

Opalovací krém je vodní emulze tuku s příměsí pigmentu, látky filtrující ultrafialové záření a kosmetických přísad.
Časem se oddělí složky emulze, tvoří se hrudky tuku. Pak dojde k oxidaci tuku, jejíž produkty mohou pokožku mírně podráždit.

Další odpovědi
anonym

Všechno vadí co je zkažené, prošlou lhůtou, ale jsou i lidi, vesměs starší, kteří si řeknou: to je ještě dobré, škoda vyhodit.

ReHu

Může podráždit a hlavně už nechrání.