jmachan

v tv. zpravachna jojce.tyc prerazilo auto.je to spravne?nema byt tyc prerazila auto? nemuzem se s manzelkou shodnout.

Doplňuji:
tyc byla skrz predni azadni sklo

Nejlepší odpověď
beer

Tyč přerazilo auto = tyč byla přeažena autem.
Tyč přerazila auto = auto bylo přeraženo tyčí ))
P.S.: nevím ale, oč v těch zprávách šlo – neviděl jsem.
Doplňuji:
No tak to by mělo být spíše: „Tyč prorazila auto..“
Také se ale mohlo stát, že auto přerazilo tyč (zmíněné „Tyč přezilo auto“) a důsledkem toho ta tyč vletěla do auta a prorazila je (obě okna).
Holt – to je ten „novinářský jazyk“ – chtějí čtivost, atraktivitu už v titulku a pak se nestačíme kolikrát divit co se vlastně stalo za banalitu ))

Další odpovědi
annas

Informaci jsem neslyšela. Záleží na celém kontextu, jak vypadal záběr auta s tyčí.

Je třeba vyjít z významu slovesa přerazit.

Pokud tyč přerazila sklo auta (tzn. že podle významu slovesa přeřazit = prudkým úderem, nárazem na dvě nebo několik částí rozdělit nebo rozbít ) rozbila je.

Pokud se tyč dostala přes sklo do auta, tak se mělo užít sloveso prorazila, tj. nárazem, tlakem učinila otvor do něčeho, tedy do skla.
-----.
Kdyby auto přerazilo tyč, tak ji muselo zlomit (význam nahoře). Mohlo ji porazit = nárazem nebo silou něco stojícího nebo. pevně umístěného, srazit k zemi, povalit.

Hlada

Záleží na situaci.
Pokud byla tyč přeražena autem, pak tyč přerazilo auto.
Pokud bylo auto přeraženo tyčí, pak tyč přerazila auto.
Doplňuji:
V češtině: Tyč prorazila auto.

ladaadal

Správně měli říct " tyč prorazila auto" viz odkaz:
http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/304199-kovove-zabradli-propichlo-automobil-v-nemz-otec-vezl-dve-deti.html

marci1

Pokud tam bylo, že tyč prerazilo(o) auto, tak tzn., že auto prerazilo tyč.Vhodnější by bylo možná použít slovosled : auto prerazilo tyč.
Doplňuji:
Pokud tyč byla skrz celé auto ( přední i zadní sklo ), tak tam mělo být tyč prerazila(a) auto.