AdamkooTV

V případě, že na loď naložíte kov, který je těžký jako polovina lodě, co se stane?

S touhle otázkou si vážně nevím rady.

Odpovědi
Kepler

Prostě se část trupu ponoří hlouběji pod hladinu. Váha lodě hraje roli, ale ne rozhodující, důležitější je její prostornost, potažmo její výtlak. Definicí výtlaku je více viz https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/V%C3%BDtlak

Edison

Tak si to spočítej… Vztlaková síla… U lodí se tomu zase říká výtlak.

kia

Jsou dvě možnosti…

Altair-AC

Záleží na tom, jestli bude náklad umístěn na jednom místě, což zaviní, že část trupu se ponoří, a nebo rozprostřen po celé lodi, na což si už dokážeš odpovědět sám.

Kelt

A ty budeš přenášet najednou náklad, který je těžký jako polovina tvojí váhy? Ne, ale budeš to dělat postupně. A nemusí se jednat jen o kov, prostě je hmotnost nákladu, polovina hmotnosti lodě. Loď se ponoří trochu hlouběji, ale možná bude ještě ovladatelná.