V popisu otázka ohledně vedlejších vět, hlavních vět, souvětí a přístavku.

Jak lze v souvětí, které je složené ze 3 vět včetně věty vedlejší přístavkové zjistit, která věta je věta hlavní a která je druhá vedlejší a jak se nazývá druhá vedlejší?

Třeba v případě, že v první větě není přísudek jen podmět či předmět klidně i s větným členem, který ho popisuje, že druhá věta je věta vedlejší přístavková a že ve třetí větě je i přísudek a klidně i víc větných členů.

Příklad věty: Paříž, hlavní město Francie, je krásná v každém ročním období.
Doplňuji:
tak jde o část souvětí

Nejlepší odpověď
annas

Paříž – 1. část věty hlavní; je krásná … období – 1. část věty hlavní.

Mezi první a druhou část věty hlavní je vložená přístavková konstrukce, volný přístavek, je oddělený čárkami. .

Mjusít vložit konkrétní příklad, nejasné.

Doplňuji:
Přístavek je tzv. polovětná konstrukce, která významově určuje, doplňuje řídící jméno atd. Je to volně připojený substantivní přívlastek.

Substantivum = podstatné jméno.

Další odpovědi
anonym

Jseš si opravdu jistý, že jde o tři věty?
Doplňuji:
Je to konkrétní příklad a jedná se pouze o jednu větu.

annas

Nevšimla jsem si svého přepsání.

Paříž – 1. část věty hlavní; je krásná … období – 2. část věty hlavní.

Psala jsem hlavní věta, protože jsem očekávala, že bude vložená věta další. Pak neopravila. Omlouvám se.

Je to věta jednoduchá, do níž je vložená polovětná přístavková konstrukce.