ReHu

Máte někdo podobnou zkušenost?

V noci mi 3× volalo číslo z Polska. Tyto telefonáty nezvedám.
Proč volají?
3 telefonáty mezi 22:20 a 23:15 hod.
Z čísla +48611......
Dík.

Nejlepší odpověď
fcoop

Podle zjištění Deníku, se vše mohlo odehrát následujícím způsobem. Někdo si náhodně, nebo i cíleně vybere telefonní číslo. Na ně si objedná službu či zboží, které lze platit prostřednictvím účtu mobilního operátora. Po uskutečnění objednávky na dotyčné telefonní číslo přijde autorizační kód transakce. Podvodník na zmíněné telefonní číslo zavolá a požádá o sdělení kódu s odůvodněním, že došlo k omylu. Získaný kód poté zadá do objednávky. Za zboží či službu, kterou takto získá, zaplatí nic netušící majitel telefonního čísla.

http://moravskos­lezsky.denik.cz/zlo­ciny-a-soudy/pozor-na-podezrele-textove-zpravy-a-nasledne-telefonaty-20120904.html

Třeba o nic podobného nešlo........­........je ale lepší být ve střehu,resp. být opatrný(á).
Ta slavná věta:„To,že jsem paranoidní ještě neznamená,že po mně nejdou“ má někdy tak trochu význam.

Další odpovědi
Drap

Takové telefonáty taky nezvedám. Asi ti chtěli něco říct, nebo to mohl být omyl.

jáára

před půlnocí mi volalo číslo z Irska. taky sem to nevzal. byl prostě blbej čas.

vím kdo volal.

gecco

Ne, nestává se mi to, běžně své telefonní číslo neposkytuju (takže hrozí leda omyl, ale na ten mám číslo dost neobvyklé…
😉
Ale klidně takový hovor zvedni – nic ti nehrozí (leda to, že tě volající ´otráví´)…
😉
___
K tomu, co píše Fcoop – podobné SMSky mažu – ´nezájem´, takže pokud by i někdo chtěl kód takto zaslaný, slušně jej pošlu do pr…-…opadliště dějin…
😉

lexx

nezvedat, ověřujou si či je číslo aktivní, pak dají pokoj

briketka10

Zablokovat číslo v telefonu.

Nevíteto?

Ano, nějaké číslo Z Minnesoty ve 4 hodiny ráno 🙂

lota

Takovou zkušenost nemám, naštěstí.

ReHu

Napadli mě, jestli to může nebo nemůže být tel.č., které draze platí volaný.
Lze to poznat?

gecco

Volaný – bez svého souhlasu, hovor neplatí – něco takového by si žádný operátor ´nedovolil´…
😉

ReHu

Jááro, kdybych věděla, kdo volá, tak to neřeším.

jáára

no to je mi jasný