Avatar uživatele
ReHu

Máte někdo podobnou zkušenost?

V noci mi 3× volalo číslo z Polska. Tyto telefonáty nezvedám.
Proč volají?
3 telefonáty mezi 22:20 a 23:15 hod.
Z čísla +48611......
Dík.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, fcoop, gecco před 3182 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

Podle zjištění Deníku, se vše mohlo odehrát následujícím způsobem. Někdo si náhodně, nebo i cíleně vybere telefonní číslo. Na ně si objedná službu či zboží, které lze platit prostřednictvím účtu mobilního operátora. Po uskutečnění objednávky na dotyčné telefonní číslo přijde autorizační kód transakce. Podvodník na zmíněné telefonní číslo zavolá a požádá o sdělení kódu s odůvodněním, že došlo k omylu. Získaný kód poté zadá do objednávky. Za zboží či službu, kterou takto získá, zaplatí nic netušící majitel telefonního čísla.

http://moravskos­lezsky.denik.cz/zlo­ciny-a-soudy/pozor-na-podezrele-textove-zpravy-a-nasledne-telefonaty-20120904.html

Třeba o nic podobného nešlo........­........je ale lepší být ve střehu,resp. být opatrný(á).
Ta slavná věta:„To,že jsem paranoidní ještě neznamená,že po mně nejdou“ má někdy tak trochu význam.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Takové telefonáty taky nezvedám. Asi ti chtěli něco říct, nebo to mohl být omyl.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jáára

před půlnocí mi volalo číslo z Irska. taky sem to nevzal. byl prostě blbej čas.

vím kdo volal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Ne, nestává se mi to, běžně své telefonní číslo neposkytuju (takže hrozí leda omyl, ale na ten mám číslo dost neobvyklé…
😉
Ale klidně takový hovor zvedni – nic ti nehrozí (leda to, že tě volající ´otráví´)…
😉
___
K tomu, co píše Fcoop – podobné SMSky mažu – ´nezájem´, takže pokud by i někdo chtěl kód takto zaslaný, slušně jej pošlu do pr…-…opadliště dějin…
😉

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

nezvedat, ověřujou si či je číslo aktivní, pak dají pokoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Zablokovat číslo v telefonu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nevíteto?

Ano, nějaké číslo Z Minnesoty ve 4 hodiny ráno 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Takovou zkušenost nemám, naštěstí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ReHu

Napadli mě, jestli to může nebo nemůže být tel.č., které draze platí volaný.
Lze to poznat?

před 3182 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Volaný – bez svého souhlasu, hovor neplatí – něco takového by si žádný operátor ´nedovolil´…
😉

před 3182 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

Jááro, kdybych věděla, kdo volá, tak to neřeším.

před 3182 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

no to je mi jasný

před 3182 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek