dust8

V mikrovlnce mi při ohřívání každých pár vteřin podivně praskne. Co to může být?

Nejlepší odpověď
aliendrone

To je běžné, rychlost praskání postupně zvyšuje tempo a po určité době zase začne zpomalovat. Když to praská pomaleji než 1 prasknutí za 5s, tak je popcorn hotový. ;) :D :D

Další odpovědi
Edison

To je zapínání a vypínání uW emitoru.

hapiky

Nevím, co jsi do té mikrovlnky strčil, ale praskání obvykle způsobuje nevhodný talíř, nebo miska. Pokud má talíř obvykle kolem okrajů nějakou tzv.pozlacenou malbu, či jiné vodivé malby či obrazce, tak to bude praskat.

Kepler

Mně nic nepraská, spíš to při delším zahřívání jídel obsahujících tučné maso PUKÁ a prská. Proto používám takové to plastové dýnko, ať nemám nahozené všechny stěny trouby. Nevhodné nádobí, třeba jen se zlacením, způsobí jen efektní blesky a spíš to hučí, než praská. Ale takové syrové vajíčko, to je teprv sranda!

Kepler

alien: geniální! Málem mi povolil svěrač 🙂

Edison

Hapiky, to zaprská na začátku a pak, když už je to spálený na malý částečky už ne.