V kterém případě při zahřátí kovové koule na stejnou teplotu se spotřebuje více energie: visí-li koule na niti či leží na podložce? Předpokládejte, že ani podložka ani nit neabsorbují (nepohlcují) energii.
ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce
| Zajímavá 0 před 5810 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
A jak se bude zahřívat ?
Pokud pominu tepelné stráty vedením a budu ohřívat teplým vzduchem
prouděním, tak to vypadá, že více energie se spotřebuje pro kouli
ležící na podložce, protože ji bude teplý vzduch hůře obtékat a
účinnost ohřevu bude nižší.
| 0 Nominace Nahlásit |
Při zahřátí koule ležící na podložce se spotřebuje více energie,
neboť při roztažení koule se její těžiště přemisťuje vzhůru,
přičemž se zvětšuje potencionální energie koule.
U koule visící na niti se těžiště při zahřátí snižuje a proto pro
její zahřátí spotřebujeme méně energie.
|
0
před 5809 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
U otázky nebylo diskutováno.
Nový příspěvek| annas | 5282 | |
| Kepler | 2867 | |
| Drap | 2735 | |
| quentos | 1816 | |
| mosoj | 1594 | |
| led | 1401 | |
| marci1 | 1381 | |
| aliendrone | 1230 | |
| elkon | 1183 | |
| zjentek | 1175 |
| Astronomie |
| Fyzika |
| Jazyky |
| Matematika |
| Sociální vědy |
| Technické vědy |
| Ostatní věda |