Bezejmeena

V kolika letech rostou normálně vousy?

Zdravím, je mi 17 a všichni mi závidí, že mám vousy, nevíte čím to je? Je to normální v 17-ti vůbec? Díky moc.

Odpovědi
quentos

Hustota vlasů a vousů je dána geneticky. Počátek růstu vousů souvisí s hormonálními změnami v pubertě. „Normálně“? Definujte, co je „normální“. Já se musel holit už od 15 (tehdy to bylo jen takové chmýří, v 16 letech mi konečně narostl pořádný knír, který jsem si už nechal).
autacek: nemáš tak docela pravdu s tou „starostí navíc“ – mnozí muži by nevěděli, co si bez vousů počít: když se voholí, nedá se na ně koukat…

autacek

Ženám normálně vousy nerostou a pokud ano, moc k závidění to není. U mužů to souvisí s hormonálním vývojem, nicméně je to jen starost navíc a časem poznáš, že nic k závidění na tom též není.

Vroudenspil

Já ani v 19 neměl nic :D . Až ve 20 mi začaly růst :D