Lenka___

V kolikátém týdnu těhotenství se inkranuje duše do plodu?

zajímalo by mě jestli mají na to hinduisté odpověď

Nejlepší odpověď
briketka10

taková hovadina !
Doplňuji:
asi se převtělím :))

Další odpovědi
Mapel

Duše je od slova dýchat. Předkové věřili, že posledním vydechnutím odchází i duše zesnulého. Obdobně duše do těla vchází jeho nedechnutím a to se děje při porodu. V této době vchází duše do těla.

arygnoc

napred mi zodpovedne definujte dušu a potom sa môžeme baviť.

;-Q

Agneta

Velmi pěkná otázka :D

S inkarnováním „duše“ do plodu je to ale jinak.
Dítě v nebi, v astrální nehmotné podobě si vyhledává samo svoje rodiče. Často musí brát, co je, a tak využívají všech možností. Čekají na souložící páry, a podaří-li se oplodnění, dostávají tělo
Ačkoli je to dítě pak podobné rodičům, je přesto (duševně) jiné, a samo sebou – vlastní individuum:D
Tato odpověď je atroposofická, což je odvozeno od Hinduismu. Vyučuje se to tak na Waldorfských školách.

marci1

„Duše se nevtělují do plodu ihned při jeho vzniku, ale vyčkávají, než se plod více vyvine. Vstupují do něj zhruba okolo 3. měsíce. Do té doby krouží okolo své budoucí maminky. Jasnozřiví jedinci potom vidí, jak okolo břicha těhotné ženy poletuje bílá zářivá koule veliká asi 20 cm. Jakmile se dítě v břiše začne hýbat, je rozhodnuto a jeho duši už nikdo jiný z těla ven dostat nemůže.“
Esoterička Alue K. Loskotová

http://zena.cen­trum.cz/deti/te­hotenstvi-a-miminko/clanek­.phtml?id=796711